شناسه خبر: ۹۳۸
لینک کوتاه کپی شد

دعای رزق و روزی | دعای روزانه

دعای افزایش مال و ثروت

طبق روایات ائمه اطهار سوره ها و دعاهایی هستند که در افزایش مال و ثروت و رفع فقر و تنگ دستی تاثیر بسیار زیادی دارند.

دعای افزایش مال و ثروت

پر بازدید

یکی از مهمترین عبادت ها، دعاست. در روایات از دعا با عنوان بهترین عبادت ها یاد می‌شود. در اینجا دعای افزایش رزق و روزی را با ترجمه برای شما آورده ایم.

 

از معاویة بن عمّار نقل‌شده: از امام صادق (ع) درخواست کردم تا برای رزق دعایی به من بیاموزد، آن حضرت این دعا را به من آموخت و من برای زیاد شدن رزق، چیزی بهتر از این ندیدم.

اللّٰهُمَّ ارْزُقْنِی مِنْ‌فَضْلِکَ الْوَاسِعِ الْحَلالِ الطَّیِّبِ، رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیِّباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالْآخِرَةِ صَبّاً صَبّاً، هَنِیئاً مَرِیئاً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ وَلَا مَنٍّ مِنْ أَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ إِلّا سَعَةً مِنْ فَضْلِکَ الْوَاسِعِ، فَإِنَّکَ قُلْتَ: ﴿وَ سْئَلُوا اللّٰهَ مِنْ فَضْلِهِ﴾، فَمِنْ فَضْلِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ عَطِیَّتِکَ أَسْأَلُ، وَمِنْ یَدِکَ الْمَلْأَىٰ أَسْأَلُ.

خدایا نصیبم کن از احسان گسترده‌ات، حلال، پاکیزه، روزی فراخ، حلال، پاک‌، دلپذیر برای دنیا و آخرت، ریزان ریزان، گوارا، لذیذ، بدون زحمت و بدون منّت کشیدن از احدی از بندگانت، جز وسعتی از فضل واسعت، زیرا تو فرمودی: «از فضل خدا بخواهید»، پس از فضل تو می‌خواهم و از عطای تو درخواست می‌نمایم و از دست انباشته تو می‌طلبم.

  • جهت تنگی روزی و رفع فقر ۴۰ روز روزی یک مرتبه سوره مبارکه مزمل را بخوانید.
  • براى رفع فقر و جلب وسعت و باز شدن در بهشت هر روز صد مرتبه بگویید: لا اله الا اللّه الملک الحق المبین.
  • جهت جلوگیری از فقر، بخل، مرض و برای غنی شدن از نظر مادی در هر روز بین الطلوعین (بعد از طلوع فجر تا قبل از طلوع آفتاب) ۱۰ مرتبه اسم مبارک «یا باسط» خوانده شود.
  • برای گشایش روزی صد مرتبه در روز بگوید: یا وَهّاب

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر