شناسه خبر: ۹۴
لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس | تیم فوتبال پرسپولیس

خطر جدی برای پرسپولیس در غیاب دو ستاره | چه در انتظار تیم پرسپولیس است؟

این روزها مشخص می شود پورعلی گنجی و بیرانوند تا چه اندازه در ترکیب اصلی پرسپولیس نقش دارند

پرسپولیس

پر بازدید

پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران و آسیا است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، باشگاه پرسپولیس را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

 این روزها مشخص می شود پورعلی گنجی و بیرانوند تا چه اندازه در ترکیب اصلی پرسپولیس نقش دارند

به جز بازی دوستانه با پیکان؛ دروازه پرسپولیس در اکثر بازی های تدارکاتی باز شده تا مشخص شود غیبت عناصر تاثیرگذاری چون بیرانوند و پورعلی گنجی تا چه اندازه می تواند به پرسپولیس لطمه بزند.

در شرایطی که مدافعان پرشماری چون علی نعمتی، فرشاد فرجی و وحدت هنانوف در لیست پرسپولیس حضور دارند، غیبت پورعلی گنجی در کنار بیرانوند به خودی خود کافی است تا دروزاه پرسپولیس مقابل هر تیمی باز شود. چه شمس آذر، چه فجر سپاسی. البته که اشتباهات رگباری و پشت سرهم احمد گوهری نیز در خلق این نتایج نقش کتمان ناپذیری داشته است.

اگرچه گوهری در بازی با شمس آذر دلیل اصلی و متهم شماره یک گل های دریافتی به شمار آمد اما خط دفاعی پرسپولیس نیز نشان داد تا چه اندازه به مرتضی پورعلی گنجی به عنوان لیدر و فرمانده خود نیاز دارد و بازگشت او می تواند آرامش لازم را به خط دفاعی سرخ پوشان بدهد.

گفتنی است که بیرانوند و پورعلی گنجی قرار است به همراه ترابی و امیری از فردا به تمرینات پرسپولیس ملحق شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر