شناسه خبر: ۹۵۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی دوشنبه 15 اسفند 1401 | روزهای پر بارشی در پیش است

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، 15 اسفند آخرین دوره خشکسالی کشور برای سال آبی جاری می باشد.

 هواشناسی دوشنبه 15 اسفند 1401 | روزهای پر بارشی در پیش است

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد با وجود موج بارشی جدید همه چیز تغییر خواهد کرد. آخرین آپدیت الگوی بارشی از سوی سازمان هواشناسی نشان می دهد روزهای پر بارشی در انتظار است.

 

به احتمال بالا ۱۵ روز اول اسفند آخرین دوره خشکسالی کشور برای سال آبی جاری می باشد (در ماه های بارندگی) و با ورود موج بارشی جدید از روز دوشنبه همه چیز تغییر خواهد کرد!

ورود تدریجی به فاز النینو، الگوهای بارشی را کاملاً دگرگون کرده و پس از دو سال شاهد شکل گیری الگوی بسیار مناسب بارشی و پیش بینی بارش های بسیار قدرتمند برای نیمه دوم اسفند و همچنین فروردین و اردیبهشت هستیم.

چیزی که مشخص است و بارها نیز به آن تاکید شده است این است که این دوره خشکسالی و گرما که در آن به سر می بریم موقتی بوده و عمر آن تا اواسط هفته پیش رو می باشد ، با ورود موج بارشی بعدی شرایط جوی منطقه کاملاً تغییر کرده و مسیر ورود سامانه های بارشی بعدی هموار خواهد شد.

دما در اغلب نقاط کشور صبح امروز افزایشی و فقط در چند ایستگاه از جمله کوهرنگ و شهرکرد منفی بوده است. دوشنبه گرمترین روز در کشور است.

طی روز دوشنبه شاهد وزش بسیار شدید و قابل توجه وزش باد در استان های شمال غربی یعنی آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان و زنجان خواهیم بود.

شدت و سرعت وزش باد بسیار قابل توجه بوده و قطعا خساراتی را در برخی مناطق این استان ها در پی خواهد داشت ، بنابراین حتما تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع این خسارات اندیشیده شود .

سرعت وزش باد بین ۶۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است که عدد قابل توجهی برای سرعت باد می باشد !

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر