شناسه خبر: ۹۷۱
لینک کوتاه کپی شد

عفونت زنان | درمان خانگی عفونت زنان

بهترین راه درمان خانگی عفونت زنان | زنان با این روش ها از شر عفونت خلاص می شوند!

مطالعات نشان میدهد که تعداد زیادی از خانم ها در دوره ی حیات خود به عفونت زنان دچار می شوند. در این مطلب درمان خانگی عفونت زنان را در اختیارتان قرار داده ایم.

بهترین راه درمان خانگی عفونت زنان | زنان با این روش ها از شر عفونت خلاص می شوند!

عفونت زنان از بیماری های شایع در بانوان است. عفونت زنان یا عفونت واژن معمولا، در سنین باروری زنان یعنی در فاصله سن بلوغ تا دوران یائسگی بروز کرده و می‌تواند مجاری ادراری و تناسلی را درگیر کند. عفونت زنان معمولا با عوارضی مانند سوزش ادرار و خارش واژن همراه است.مطالعات نشان داده‌اند که حدود ۳۰ درصد از خانم‌ها در طول دوره حیات خود به عفونت زنان مبتلا می‌شوند.

 

درمان خانگی عفونت زنان

 روغن درخت چای 

روغن درخت چای نوعی اسانس روغنی است، که از آن برای درمان عفونت باکتریایی واژن و قارچ ناحیه تناسلی استفاده می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که شیاف‌ واژینالِ حاوی روغن درخت چای، به درمان عفونت‌های واژن کمک می‌کند. نتایج این تحقیقات نشان داده که روغن درخت چای خواص ضد قارچی دارد‌.  هرگز از آن به صورت رقیق‌نشده روی پوست استفاده نکنید. قبل از استفاده، حتما آن را با یک روغن حامل (پایه)، نظیر روغن جوجوبا یا روغن نارگیل رقیق کنید. در حال حاضر استفاده از شیاف‌‌های واژینال روغن درخت چای آماده، بهترین گزینه برای درمان عفونت‌های قارچی است. از روغن درخت چای به طور مداوم و به صورت خوراکی استفاده نکنید. همچنین اگر پوست حساسی دارید، روغن درخت چای را فراموش کنید. به طور کلی در صورت بروز هرگونه تحریک و ناراحتی، استفاده از آن را قطع کنید. روغن درخت چای را می‌توانید به صورت آنلاین از عطاری‌ها یا داروخانه‌ها تهیه کنید.

ماست‌ طبیعی

ماست‌، شیرین‌نشده و غیر طعم‌دار، حاوی باکتری‌های مفیدی به نام پروبیوتیک‌ها هستند. پروبیوتیک‌ها به سلامت و تنظیم مجدد تعادل بین باکتری‌ها و مخمرها کمک می‌کنند.

مطالعه‌ مروری در سال ۲۰۰۶ نشان داد که برخی از انواع پروبیوتیک‌ها، مخمر‌هایی که منجر به عفونت قارچی واژن می‌شوند را از بین می‌برند. محققان این مطالعه، با بررسی و مرور سایر مطالعات، ادعا کردند که بسیاری از افراد با مصرف پروبیوتیک، به روش‌های زیر تسکین یافته‌اند:

  • خوردن ماست
  • استفاده موضعی از ماست روی ناحیه خارجی واژن
  • به کار بردن آن به صورت واژینال

دوش گرفتن

استفاده از دوش های بدون نسخه، میتواند از ابتلا به عفونت های مخمری جلوگیری کرده و التهاب و تحریک را تسکین دهند. با این حال، بیشتر مطالعات اثرات سوء دوش گرفتن را نشان می دهد، و مطالعات کمی هستند که نتایج مثبتی را ارائه می دهند.

سیر

سیر و روغن سیر، از عوامل ضد قارچ شناخته شده هستند. مطالعات حتی نشان می دهند که سیر، فعالیت ضد قارچی علیه کاندیدا آلبیکنس دارد. اگرچه ممکن است روش های سنتی تر، شامل قرار دادن مستقیم حبه سیر در واژن باشد، اما روشی که تهاجم کمتری دارد، افزودن سیر تازه بیشتری به غذا می باشد.

سرکه

از دیگر روش های درمان خانگی عفونت رحم در مان با سرکه است. سرکه یکی از موادی است که با استفاده مداوم از آن میتوان به درمان عفونت های واژینال پرداخت. در این راستا در یک وان آب دو فنجان سرکه سیب بریزد و حدودا بیست دقیقه داخل آن بشینید.

روغن نارگیل 

روغن نارگیل خواص ضد قارچی دارد و نشان داده شده که برای مبارزه با قارچ کاندیدا آلبیکنس (Candida albicans) مفید است. برای تسکین علائم عفونت می‌توانید روغن نارگیل خامِ ارگانیک را به صورت داخلی یا خارجی مصرف کنید. همچنین می‌توانید روغن نارگیل گرم‌شده را به عنوان روغن حامل، برای رقیق کردن اسانس‌های روغنی ضدقارچ قوی‌تر، نظیر روغن درخت چای یا روغن پونه کوهی یا مرزنگوش (ارگانو) استفاده کنید.برخی روغن‌ها به طور ویژه برای پخت و پز استفاده می‌شوند و برای استفاده روی پوست مناسب نیستند؛ بنابراین برای انتخاب یک محصول مناسب، باید محصولات و برندها را با هم مقایسه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر