شناسه خبر: ۹۷۴
لینک کوتاه کپی شد

رژیم غذایی | رژیم غذایی سالم

راز طول عمر عجیب ژاپنی ها لو رفت!

راز طول عمر ژاپنی ها لو رفته است! بله باور نکردنی است که چگونه با داشتن این رژیم غذایی این نژاد توانسته اند بیشترین طول عمر را دشته باشند.

راز طول عمر عجیب ژاپنی ها لو رفت!

پر بازدید

شاید شما هم شنیده باشید که ژاپنی ها بیشتر از همه مردم جهان عمر می‌کنند! رژیم غذایی سالمی که مردم ژاپن استفاده می کنند این اجازه را با آنها میدهد. این رژیم غذایی شامل چه چیزهایی می‌شود؟ در این مطلب 5 غذایی را که در رژیم غذایی ژاپن جایگاه ویژه ای دارد را معرفی می‌کنیم.

 

این رژیم غذایی به ژاپنی ها تضمین طول عمر را میدهد!

1- سیب زمینی شیرین ژاپنی

این سیب‌زمینی‌های شیرین قرمز به نام ایمو (imo) را معمولاً به عنوان عصرانه یا دسر می‌خورند. این سیب‌زمینی‌ها سرشار از کربوهیدرات‌های سالم و آنتوسیانین هستند؛ گروهی از آنتی‌اکسیدان‌ها که در سبزیجات قرمز و بنفشی یافت می‌شوند که خواص ضدپیری دارند. مطالعات نشان داده است که این مواد به بهبود سطوح قند خون و کاهش خطر بیمار‌های قلبی و عروقی کمک می‌کنند

2-سوپ میسو

رژیم غذایی ژاپنی حاوی انواعی از غذا‌های تخمیرشده است و سوپ میسو یکی از معروف‌ترین آنهاست. میسو خمیری است که از غلات و دانه‌های سویای تخمیرشده درست می‌شود. پروبیوتیک‌ها، باکتری‌های زنده یا مخمر در غذا‌های تخمیرشده به متعادل کردن سلامت دل و روده و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. بر اساس تحقیقات، زنان و مردانی که بیشترین میزان سویای تخمیرشده (از قبیل میسو، توفو و تمپه) را مصرف کردند احتمال مرگ پیش از انتظارشان به هر دلیلی ۱۰ درصد کمتر از کسانی بود که به ندرت از این غذا‌ها می‌خوردند.

تنها راه آسان برای کاهش وزن!

3-ترب سفید

سبزیجات ریشه‌ای در آشپزی ژاپنی محبوب هستند و مزایای منحصربفردی برای سلامتی دارند. ترب سفید به پیشگیری از سرماخوردگی کمک کرده و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. یک ترب سفید به تنهایی حاوی ۱۲۴ درصد میزان توصیه‌شده‌ی ویتامین سی روزانه است. سبزیجات ریشه‌ای دیگر شامل هویج، چغندر، هویج وحشی و شلغم می‌شوند.

4-جلبک دریایی

جلبک سرشار از مواد معدنی مهم از قبیل آهن، کلسیم، اسید فولیک و منیزیم است. خوردن روزانه‌ی آن به افزودن فیبر به رژیم غذایی کمک می‌کند. مصرف کافی فیبر با خطر کاهش‌یافته‌ی بیماری قلبی، سکته، فشار خون بالا و دیابت نوع دو ارتباط دارد. جلبک دریایی حاوی آنتی‌اکسیدانی نظیر فوکوزانتین و فوکویدان است که هر دوی آن‌ها خواص ضدالتهابی، ضدپیری و ضدسرطان دارند.

میخوای عمرت بیشتر شه؟ این کارها رو بکن!

5-ماهی

چربی‌های امگا ۳ در ماهی به پایین آوردن فشار خون، تری‌گلیسرید و تسکین تورم کمک می‌کنند. در ژاپن، ایتاکیماسو «itadakimasu» به «با فروتنی دریافت می‌کنم» ترجمه می‌شود که آن را قبل از خوردن غذا به زبان می‌آورند تا از حیوانات و کشاورزان قدردانی کنند. این تمرین که به آن خوردن آگاهانه می‌گویند به سلامت و کیفیت زندگی کمک می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر