شناسه خبر: ۹۷۷
لینک کوتاه کپی شد

لیمو عمانی | از بین بردن تلخی لیموعمانی

ترفندهای آشپزی برای از بین بردن تلخی لیمو عمانی

لیمو عمانی از مواد غذایی خوش عطریست که اگر حواستان به آن نباشد ممکن است باعث تلخی خورش شما می شود. در این مقاله راه های گرفتن تلخی لیمو عمانی را آموزش می دهیم.

ترفندهای آشپزی برای از بین بردن تلخی لیمو عمانی

لیمو عمانی جزو طعم دهنده های عالی خورش های مرسوم و معروف ایرانی است.  معمولا اگر روش درست استفاده از لیموعمانی را بلد نباشیم، باعث تلخی غذا و از دست دادن غذای خوشمزه ای که درست کرده اید می شود. در این مطلب ترین تاپ، راه های از بین بردن تلخی لیمو عمانی را به شما آموزش می دهیم. 

 

چگونه تلخی لیمو عمانی را بگیریم؟

استفاده از سیب زمینی

چنانچه متوجه شدید خورش شما طعم تلخی دارد یک سیب زمینی درشت پوست بگیرید آنگاه درون خورش بیندازید. بعد از اینکه خورش آماده شد سیب زمینی را از خورش بیرون بیاورید و دور بیندازید. چنانچه تلخی خورش شما خیلی زیاد نباشد با این شیوه می توانید مشکل را حل کنید.

لیمو عمانی را خیس کنید

برای رفع تلخی لیمو عمانی، لیمو عمانی را بشویید و با چنگال سوراخ کنید و در آب ولرم برای مدت تقریبا کوتاهی خیس کنید و آنگاه داخل خورشت بریزید. در این شیوه شما باید از لیمو عمانی بیشتری استفاده کنید چون امکان دارد با خیساندن لیمو عمانی مزه ترش آن هم کم شود.

استفاده از زعفران و شکر

این روش را فقط برای خورش قیمه می توان به کار برد. چنانچه متوجه شدید خورش قیمه شما بسیار تلخ شده است، کمی زعفران سابیده شده با قدری آب جوش دم کنید ، آنگاه به نسبت زعفران قدری شکر بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا شکر قدری حل شود آنگاه مخلوط زعفران و شکر را به قابلمه خورش اضافه کنید ، این راهکار به جز اینکه اینکه تا اندازه بسیاری تلخی خورش قیمه را می گیرد، سبب می شود خورش شما عطر زعفران بیشتری هم بگیرد.

لیمو عمانی را بجوشانید

روش دیگر برای برطرف کردن تلخی لیمو عمانی، آن را در آب برای چند دقیقه بجوشانید و آب آن را دور بریزید، بعد از لیمو های جوشیده شده در غذا استفاده کنید. در این روش هم از لیمو عمانی بیشتری استفاده کنید چون با جوشاندن ترشی آن کمتر می شود.

بیرون آوردن هسته لیمو عمانی

چون مقدار زیادی از تلخی لیمو عمانی به تخم‌های آن ربط دارد، پس برای پیشگیری از تلخ شدن غذا بهتر از پیش از استفاده از لیمو عمانی، هسته‌های آن‌ را بیرون بیاورید. برای این کار لیمو عمانی را شکسته و بعد با چاقو تخم‌های آن را بیرون آورید.

از پودر لیمو عمانی استفاده کنید

یک روش دیگر برای اینکه خورشت شما طعم ترشی نداشته باشد و لیمو عمانی آن را تلخ نکند، از مقداری لیمو عمانی پودر شده استفاده کنید. دقت داشته باشید که استفاده از پودر لیموعمانی امکان دارد سبب تیره شدن رنگ خورشت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر