شناسه خبر: ۹۸۲
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی پنجشنبه 18 اسفند 1401 | هوای ابری در اکثر استان های کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از روز پنجشنبه 18 اسفند تا روز جمعه شاهد تداوم بارش باران و وزش بادهای شدید هستیم.

 هواشناسی پنجشنبه 18 اسفند 1401 | هوای ابری در اکثر استان های کشور

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد با ورود سامانه بارشی در مناطقی از ایران شاهد تداوم بارش باران هستیم. آخرین آپدیت الگوی بارشی از سوی سازمان هواشناسی نشان می دهد بارش باران با بادهای شدیدی همراه است. 

 

هوای ابری در اکثر استان‌های کشور 

 چهارشنبه و پنج‌شنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، برخی نقاط استان‌های فارس، بوشهر، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 در جنوب خوزستان نیز پدیده گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

همانطور که قبلاً نیز گفتیم بارش های امروز به شکل رگبار و رعدوبرق بوده و مجدداً می توانیم شاهد وقوع بارش های بسیار خوبی در سرتاسر نقاط هر سه استان باشیم .

برای امروز خط بارشی مقداری شمالی از بوده و مناطق جنوب شرقی استان تهران تاثیر کمتری از سایر نقاط از این بارش ها خواهند گرفت و در واقع هر چه از شمال به جنوب و هر چه از غرب به شرق منطقه حرکت می‌کنیم شدت و میزان بارش ها نیز کمتر خواهد شد .

در مورد ماهیت بارشها نیز باید عرض کنیم که بارش های امروز در بیشتر مناطق به شکل رگباری بوده و انتظار هوایی نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق را داریم.

بارش شدید باران در شمال غرب کشور در ۲۴ ساعت آینده/ نیمه شرقی کشور روز‌ِ تحویل سال بارانی خواهد بود

اصغری، کارشناس هواشناسی:

نگران بارش‌هایی هستیم که در ۲۴ ساعت آینده در شمال غرب کشور خواهیم داشت شدت بارندگی‌ها در آذربایجان غربی و شرقی و کردستان بسیار قابل توجه خواهد بود.

موج جدید بارندگی از فردا وارد کشور خواهد شد. نیمه شرقی کشور روز تحویل سال بارانی خواهد بود.  مشهد هم در روز تحویل سال بارانی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر