شناسه خبر: ۹۸۵
لینک کوتاه کپی شد

مودم اینترنت | بهترین محل برای نصب مودم

مودم اینترنت رو هرگز در این مکان ها قرار نده | جاهایی که مودم آنتن نمیده کجاست؟

بهترین راه برای اتصال بهتر به وای فای قرار دادن مودم در مکان های درست خانه است. برای آشنایی با این مکان ها این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

مودم اینترنت رو هرگز در این مکان ها قرار نده | جاهایی که مودم آنتن نمیده کجاست؟

پر بازدید

بعضی از مکان ها در خانه اصلا جای خوبی برای قرار دادن مودم وای فای نیست و باعث می شود شما اتصال پر دردسری داشته باشید. اما سوالی که پیش می آید این است که قراردادن مودم در کدام قسمت های خانه باعث میشوند اتصال ما به اینترنت کند شود؟ در این مطلب قسمت هایی از خانه که که نباید مودم در آنجا قرار گیرد بررسی کرده ایم.

 

مودم را در این مکان ها قرار ندهید

۱. داخل کابینت یا دراور

شاید تصور کرده‌اید که اگر مودم خود را داخل یک کابینت یا کشو قرار دهید که سیم‌ها و اتصالات آن از همه چیز پنهان بماند، از بهم‌ریختگی منزل خود جلوگیری کرده‌اید. اما با این کار شما خط دید آنتن‌ها را مسدود می‌کنید. خط دید آنتن، مسیر مستقیم از فرستنده به گیرنده و موانعی است که احتمال دارد بر سر راه آن‌ها وجود داشته باشند. قرار گرفتن مواردی مثل درب کابینت در مسیر دید، می‌تواند باعث تضعیف سیگنال شود و دریافت سیگنال را از تمام نقاط منزل امکان‌پذیر نکند.

یکی دیگر از مکان های بدی که می‌تواند مودم وای فای شما در آنجا قرار داشته باشد، در یک محیط بسته بدون تهویه مناسب است. وقتی گردش هوا در اطراف دریچه‌های مودم به‌خوبی جریان پیدا نکند، دستگاه شما داغ خواهد شد و نمی‌تواند بهترین عملکرد خودش را ارائه کند. روترهایی که در دمای استاندارد فعالیت نکنند، به‌مرور زمان آسیب می‌بینند. بنابراین توصیه می‌کنیم روتر خود را در فضایی با هوای آزاد بگذارید.

اپلیکیشن هایی که هر گوشی باید داشته باشد

۲. نزدیک تلویزیون یا دیگر لوازم خانگی

اگر روتر بی‌سیم خود را در پشت یک تلویزیون پنهان می‌کنید، سخت در اشتباهید. پشت تلویزیون، می‌تواند بدترین مکان برای مودم وای فای شما باشد؛ زیرا قطعات فلزی داخل تلویزیون جلوی سیگنال آنتن‌ها را می‌گیرند. مسدود کردن سیگنال توسط تلویزیون، حتی از سنگ، چوب و گچ هم شدیدتر است.

تلویزیون‌ها علاوه بر اینکه سیگنال روتر را مسدود می‌کنند، می‌توانند باعث بروز تداخل الکترومغناطیسی نیز شوند و روتر بی‌سیم شما را از بین ببرند. طبق قوانین، مودم شما باید در فاصله ۱.۵ تا ۲ متری از هر وسیله الکترونیکی یا لوازم خانگی دیگر از جمله تلویزیون باشد. اگر هم نمی‌توانید دقیقاً این فاصله را رعایت کنید، حداقل تا جای ممکن فاصله مودم و لوازم خانگی خود را افزایش دهید.

مایکروویو‌ها در زمین تداخل الکترومغناطیسی حتی از تلویزیون‌ها هم بدتر هستند. زیرا هم آن‌ها و هم برخی از شبکه‌های وای فای روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی فعالیت می‌کنند. البته مایکروویو هیچ تأثیری روی تجهیزات وای فای که روی فرکانس ۵ گیگاهرتزی فعالیت می‌کنند، نخواهد داشت. اما فراموش نکنید که محدوده ۵ گیگاهرتزی وای فای کوتاه‌تر است. بنابراین، توصیه ما به شما این است که روتر خود را به‌هیچ عنوان در نزدیکی یک مایکروویو نگذارید.

۳. در مجاورت پنجره یا روی زمین

روترهای بی‌سیم یک سیگنال همه‌جانبه را ارسال می‌کنند که اگر با چشم دیده می‌شد، شبیه یک دایره بود. این یعنی وقتی آن‌ها را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید، نیمی از سیگنال آن هدر می‌رود. حتی اگر کنار پنجره نباشد و بخواهید آن را در گوشه‌ای از منزل خود روی زمین قرار دهید هم همین اتفاق تکرار خواهد شد.

برای بهترین پوشش‌دهی، شما باید روتر وای فای خود را در نزدیکی مرکز منزل قرار دهید. با این کار شما از امکان اتصال افراد در خارج از منزل خود نیز جلوگیری می‌کنید که به‌طور بالقوه امکان دسترسی به اطلاعات حساس شما از طریق هم مودم را نیز کم‌رنگ‌تر می‌کند. و اینکه به‌خاطر بسپارید روترها سیگنال‌های خود را به سمت پایین پخش می‌کنند؛‌ بنابراین تا حد ممکن آن را در مکانی مرتفعی نصب کنید. فاصله آن از زمین باید حداقل ۱ تا ۲ متر باشد. بنابراین میز یا یک کتابخوانه می‌تواند مکان مناسبی برای قرارگیری مودم وای فای شما باشد.

تقویت آنتن دهی مودم با انتخاب بهترین مکان برای مودم

مکان قرار گیری مودم وای‌فای بیشترین تاثیر را در میزان آنتن دهی آن دارد؛ بنابراین لازم است در زمان نصب مودم چند نکته کاربردی را لحاظ کنید تا در زمان استفاده از اینترنت، به مشکل بر نخورید. نکاتی که باید در زمان نصب مودم رعایت کنید عبارتند از:

آشپزخانه، افتضاح ترین مکان برای مودم!

مودم و ماکروویو هر دو از یک طیف الکترو مغناطیسی استفاده می‌کنند؛ بنابراین قرار دادن این دو وسیله در کنار یکدیگر تداخلاتی را ایجاد می‌کند. علاوه بر آن باید بدانید که وسایل فلزی مانع از حرکت امواج رادیویی می‌شوند. تلفن‌های بی‌سیم نیز از دیگر وسایلی هستند که امواج مشابه با مودم دارند و هرگز نباید در کنار هم قرار بگیرند. پس مودم خود را از آشپزخانه خارج کنید و بیش از این قابلمه ها را آزرده خاطر نکنید.

اگر میخوای گوشیت هک نشه این کارا رو بکن! 

مودم را در قسمت مرکزی خانه قرار دهید

اگر به دنبال بهترین قسمت منزل‌تان برای قرار دادن مودم هستید، باید بخش مرکزی خانه را انتخاب کنید. به دلیل حرکت امواج مودم به سمت پایین، توصیه می شود که مودم را در ارتفاعی مشخص قرار دهید تا این حرکت به ظاهر کوچک و ساده، به صورت کاملا حیرت انگیزی باعث تقویت آنتن دهی مودم شود.

مودم خانگی

آنتن‌های مودم را حرفه‌ای بچرخانید

مهم‌ترین قسمت مودم، آنتن آن است که به بهبود عملکرد آنتن دهی دستگاه کمک زیادی می‌کند. این آنتن‌ها قابلیت تنظیم و چرخش به سمت دلخواه شما را دارند. اگر می‌خواهید امواج به صورت افقی پخش شوند باید آنتن‌ها را به صورت عمودی تنظیم کنید هم‌چنین در صورتی که قصد دارید حرکت امواج میان طبقات باشد باید آنتن را در حالت افقی تنظیم کنید.

موانع را از میان بردارید

برای افزایش قدرت آنتن دهی مودم بهتر است بین مودم و دستگاه‌های گیرنده، هیچ مانعی وجود نداشته باشد زیرا دیوارها و پنجره‌ها اصلی‌ترین مانع برای حرکت امواج رادیویی هستند و مانع دریافت سیگنال‌های وای فای می‌شوند. قراردادن مودم در کنار پنجره شیشه‌ای آنتن‌دهی مودم را تضعیف می‌کند و امواج را به بیرون از منزل هدایت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر