شناسه خبر: ۸۵
لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی ایران | تیم ملی ایران در مقابل آمریکا

ادعای جنجالی درباره تیم ملی ایران و کی روش | ماجرا چیست؟

اصغر شرفی، بازیکن و مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی و ابقای سرمربی تیم ملی اظهاراتی را مطرح کرد.

ادعای جنجالی درباره تیم ملی ایران و کی روش | ماجرا چیست؟

دلیل صعود نکردن تیم ملی کی روش است؟ اصغر شرفی، بازیکن و مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی و ابقای سرمربی تیم ملی اظهاراتی را مطرح کرد.

نظرتان در رابطه با عملکرد کارلوس کی‌روش در جام جهانی چه بود؟

آن زمان که من در جام جهانی حضور داشتم کارلوس کی‌روش در فوتبال کاره ای نبود. متاسفانه عملکرد تیم ملی در جام جهانی آن چیزی نبود که انتظار داشتیم.

به نظر شما در جام ملتهای آسیا می‌توانیم با تیم‌هایی مثل ژاپن، کره‌جنوبی و استرالیا رقابت کنیم؟

به هیچ وجه! ژاپن که به طور کلی از آسیا جدا شد. عربستان هم در حال جدا شدن است. کره‌جنوبی و استرالیا هم که جای خودشان را دارند. خدا می‌داند اگر با این وضعیت به جام ملت‌های آسیا برویم آنجا چه بلایی سر ما می‌آورند.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

متاسفانه تعدادی از بازیکنان در این جام جهانی دیگر اینقدر سن شان زیاد بود که به درد این رقابت‌ها نمی‌خوردند. شادابی و جنب و جوش کافی را نداشتند. با این وضعیت و نفراتی که کارلوس کی‌روش برای تیم ملی انتخاب کرده بود به جایی نمی‌رسیم.

اینکه مهدی تاج گفته بود با کارلوس کی‌روش در جام جهانی نتایج بهتری می‌گیریم و کمتر گل می‌خوریم را چطور تحلیل می‌کنید؟

این حرف‌ها را واقعاً باید در تاریخ نوشت تا برای آیندگان عبرت شود! چه کسی تا به حال چنین ادعایی کرده که فلان مربی را می‌آوریم تا کمتر گل بخوریم؟ همه می‌روند مربی آورند موفق شوند ما مربی آورده ایم کم‌تر بخوریم! خنده دار است!

فکر میکنید کی‌روش باعث شد ما صعود نکنیم؟

به خدا این بچه‌ها تشنه فوتبال هستند. بازیکنان تیم ملی ما می‌خواهند فوتبال بازی کنند. دلشان می‌خواهد حریف را تکه و پاره کنند اما روش بازی تیم ملی به شکلی بود که اجازه این کار را از بچه‌ها گرفته بود.

با این شرایط و این موضوع که گفته می‌شود شاید هیئت‌رئیسه کی‌روش را ابقا کند، فکر می‌کنید چه آینده‌ای در انتظار تیم ملی است؟

ما دوباره می‌رویم و در مرحله گروهی اوت می‌شویم. شک نکنید! اصلا من سوالم این است؛ چرا مهدی تاج را سین جیم(سئوال و جواب) نمی‌کنند؟ چرا از او نمی‌پرسند این چه نتایجی بود؟ پرونده ویلموتس چه شد! اگر یک نفر بود که از تاج این سوال‌ها را می‌پرسید خیلی مسائل روشن می‌شد ولی همه می‌دانیم که کسی از او این سوالات را نمی‌پرسد.

از نگاه شما بهترین بازیکن ایران در جام جهانی قطر کدامیک از نفرات مان بود؟

به نظرم بهترین فوتبالیست ما ابوالفضل جلالی بود که البته حیف خیلی هم بازی نکرد. به نظرم آینده خوبی دارد. اگر تحت کنترل باشد و قدر خودش را بداند می‌تواند به جاهای بهتری برسد. کلاس فوتبالش در سطح جهانی بود.

در رابطه با پله و اینکه گفته می‌شود اسطوره فوتبال جهان در حال آسمانی شدن است چه صحبتی دارید؟

فوتبالیست‌ها هم مثل بقیه مردم پیر می‌شوند و باید از دنیا بروند. او چند سالی است که به صورت مصنوعی زنده است.

شما او را در سفر به ایران دیده بودید؟

آن زمان که پله با تیمش به ایران آمد ما با تیم ملی ایران در جام جهانی کوچک در برزیل و شهر سانتوس حضور داشتیم. هرگز او را از نزدیک ندیده ام و این توفیق نصیبم نشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر