شناسه خبر: ۱۰۳
لینک کوتاه کپی شد

خواننده های سنتی | خواننده های سنتی ایران | خوش صداترین خواننده های سنتی ایران

معرفی محبوب ترین خواننده های سنتی ایران | لیست محبوب ترین خواننده های سنتی

انتخاب بهترین ها در بین خواننده های سنتی ایران کار آسانی نیست ولی ما لیستی از بهترین ها را برایتان در این مقاله آورده ایم.

خواننده های سنتی

پر بازدید

موسیقی سنتی به عنوان موسیقی اصیل ایرانی شناخته می‌شود که قدمت دیرینه دارد. تعداد زیادی از خواننده های سنتی در ایران فعالیت می کنند که آثار بی نظیری را از خود به جای گذاشته اند. انتخاب بهترین ها در بین خواننده های سنتی ایران کار آسانی نیست و همه این خواننده ها در کار خود بی رقیب هستند. در این مقاله با تعدادی از محبوب ترین خواننده های سنتی ایران  آشنا می شوید.

استاد غلام حسین بنان

استاد غلامحسین بنان یکی از خوش صدا ترین خواننده های سنتی ایران هستند که در تاریخ 15 اردیبهشت 1290 در تهران به دنیا آمدند و فعالیت هنری خود در عرصه موسیقی سنتی را از سال 1306 آغاز کردند. آثار به جا مانده از ایشان حدود 350 اثر است که بسیاری از آنها تاکنون منتشر نشده‌اند. استاد بنان در تاریخ 8 اسفند 1364 در سن 74 سالگی دار فانی را وداع گفتند.

غلامحسین بنان

محمد رضا شجریان

استاد محمدرضا شجریان نیز یکی از پرطرفدارترین خواننده های موسیقی سنتی هستند که در تاریخ 1 مهر 1319 به دنیا آمدند و فعالیت هنری خود را از سال 1346 آغاز کردند. استاد شجریان به «خسروی آواز ایران» شهرت دارند و در میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردارند. استاد شجریان از خوش صداترین خواننده های ایرانی قدیمی نه تنها برای ما ایرانی ها بلکه در دنیا مورد احترام بودند.

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی نیز یکی دیگر از بهترین خوانندگان سنتی ایران است که در تاریخ 1 آذر 1336 در بم به دنیا آمد و فعالیت هنری خود را به طور جدی از سال 1368 آغاز کرد. ایرج بسطامی برترین خواننده سنتی ایرانی را عموما با آهنگ گلپونه ها می‌شناسیم. این آهنگ آن‌قدر گوش نواز و زیباست که قلب هر شنونده ای را تسخیر می‌کند.

ایرج بسطامی

شهرام ناظری

شهرام ناظری نیز یکی از مشهورترین خواننده های سنتی ایرانی است که در اکثر آثار خود از اشعار مولانا وام گرفته است. شهرام ناظری از برترین خوانندگان موسیقی کلاسیک ایرانی، معروف به شوالیهٔ آواز ایران ایران است و انجمن آسیا او را هنرمند برتر آسیا می‌داند. این هنرمند از خوش صداترین خواننده های ایرانی قدیمی، در نیویورک تایمز به بلبل فارسی شهرت دارد.

حسام الدین سراج

حسام‌الدین سراج نیز یکی دیگر از بهترین خوانندگان سنتی ایران است که علاوه بر خوانندگی در نواختن سازهای سنتور و سه تار نیز تبحر دارد. او در تاریخ 26 مرداد 1337 در اصفهان به دنیا آمد و از سال 1357 نیز به صورت جدی وارد عرصه موسیقی شد.

همایون شجریان

همایون شجریان نیز به عنوان بهترین خوانندگان سنتی ایران در دو دهه اخیر محسوب می‌شود که فرزند استاد محمدرضا شجریان است. و خواننده سنتی و موسیقی تلفیقی است که تاکنون آثار ماندگار و فاخری در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده و همچنین نوازنده تنبک و کمانچه است.

علیرضا افتخاری

علیرضا افتخاری نیز از جمله بهترین خوانندگان سنتی ایران است که جز خوش صداترین خواننده های ایرانی قدیمی محسوب می‌شود و محبوبیت زیادی در میان مردم دارد. علیرضا افتخاری در عرصه موسیقی با عنوان «مرد هزار چهره موسیقی ایران» شناخته می‌شود.

سالار عقیلی

سالار عقیلی نیز یکی دیگر از بهترین خوانندگان سنتی ایران محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری دارد و از شاگردان استاد صدیق تعریف است. او در تاریخ 11 آذر 1356 در تهران به دنیا آمده است و از 8 سالگی نواختن سازهای مختلف را آغاز کرد. سالار عقیلی از برترین خوانندگان موسیقی کلاسیک ایرانی، اولین خواننده در تاریخ موسیقی ایران است که حنجره خود را بیمه کرده است.

سالار عقیلی

علی زند وکیلی

علی زندوکیلی نیز یکی دیگر از خوش صداترین خواننده های ایرانی قدیمی محسوب می‌شود که صدای گرمی داشته و هواداران بسیاری دارد.  این هنرمند تاکنون 70 ترانه جذاب منتشر کرده که برخی از آنها با همکاری مشترک برخی گروه‌های موسیقی بوده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر