شناسه خبر: ۴۰۲۴
لینک کوتاه کپی شد

جوایز گرمی | بیشترین جوایز گرمی | ستارگان موسیقی برنده جوایز گرمی

کدام ستارگان موسیقی بیشترین جوایز گرمی را تاکنون بردند؟ + اینفوگرافیک

بزرگ ترین شب موسیقی جهان در حالی برگزار شد که می‌توان آن را شب خانم‌ ها در شصت و ششمین دوره از جوایز گرمی نامید. به این بهانه ستارگان موسیقی که تاکنون بیشتری جوایز گرمی را گرفتند معرفی کردیم.

جوایز گرمی
ترین تاپ:

شصت و ششمین دوره جوایز گرمی برگزار شد. تیلور سوئیفت، سیزا و بوی جینیس تنها تعدادی از برندگان بزرگ شصت و ششمین جوایز گرمی سال 2024 بودند که در دیشب در سالن Peacock در لس آنجلس برگزار شد. به این بهانه اینفوگرافیک هنرمندانی را که بیشترین جوایز گرمی را در تمام دوران دریافت کرده اند قرار دادیم.

چه کسی بیشترین جوایز گرمی را تا سال ۲۰۲۳ به دست آورده است؟

پس از آخرین مراسم، بیانسه، ستاره بزرگ جهانی، در صدر فهرست رکوردداران و هنرمندان بسیار بااستعداد، بالاتر از آهنگساز مشهور، سِر گئورگ شولتی قرار دارد.

جوایز گرمی

 علیرغم نزدیکی آنها در جوایز دریافتی، این دو هنرمند از زمین تا آسمان با هم فرق دارند. بیانسه، ۲۶ سال در این صنعت فعالیت کرده است. او قبل از شروع کار انفرادی خود در سال ۲۰۰۳، به عنوان بخشی از گروه دختران Destiny’s Child شروع به کار کرد و در هر دو پروژه به موفقیت تجاری و نقدهای مثبت دست یافت.

جوایز گرمی

از سوی دیگر، سِر گئورگ شولتی، رهبر ارکستر مشهور است. شولتی در سال ۱۹۱۲ در بوداپست متولد شد، اما به دلیل قوانین سختگیرانه ضد یهودی از مجارستان گریخت و درست قبل از جنگ جهانی دوم به سوئیس پناه برد. با گذشت زمان، او رهبر ارکستر و مدیر موسیقی برخی از بهترین ارکسترهای جهان شد. او با فعالیتش در ارکستر سمفونیک شیکاگو، مورد توجه قرار گرفت.

جوایز گرمی

آهنگسازان دیگری از جمله چیک کوریا، پیر بولز و جان ویلیامز به عنوان برنده ترین هنرمندان گرمی به شولتی پیوستند. اسطوره های هیپ هاپ کانیه وست و جی زی هر کدام با ۲۴ جایزه در رده دهم قرار دارند.

جوایز گرمی

بیانسه آمار زنان برنده گرمی را افزایش داد

حتی از آنجایی که بیانسه اکنون تاج جوایز گرمی را بر سد دارد، تنها یک هنرمند زن دیگر، یعنی الیسون کراوس، در ردیف هنرمندانی با بیش از ۲۰ جایزه گرمی دیده می شود.

جوایز گرمی

الیسون کراوس، خواننده سبک بلوگرس (bluegrass) بسیار جلوتر از سایر برندگان زن برجسته مانند آرتا فرانکلین با ۱۸ جایزه و نمادهای پاپ جدیدتر از جمله ادل با ۱۶جایزه گرمی، آلیشا کیز با ۱۵جایزه و لیدی گاگا با ۱۵جایزه گرمی است. حتی دالی پارتون، خواننده سبک کانتری، علیرغم اینکه یک اسطوره موسیقی کانتری و پدیده فرهنگ پاپ محسوب می شود، تنها ۱۰ جایزه گرمی به دست آورده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر