شناسه خبر: ۱۳۶
لینک کوتاه کپی شد

گل زن های فوتبال ایران | بهترین گل زن های فوتبال ایران | معرفی گل زن های فوتبال ایران

معروف ترین گل زن های فوتبال تاریخ ایران!

در این مقاله با بهترین گل زن های فوتبال ایران آشنا می شویم. بازیکنانی که در لحظات حساس به تیم فوتبال ایران کمک کردند و در تاریخ ثبت شدند

 گل زن های فوتبال ایران

پر بازدید

ترین تاپ:

در طول تاریخ فوتبال گل زن های ماهر و پرطرفدار زیادی حضور داشته اند. گل زن های فوتبال ایران نیز  در لحظات حساس گل های زیبایی را به ثمر رسانده اند. گل هایی که فیلم آنها نیز به یکی از پر بازدید ترین صحنه های فوتبالی تبدیل شده است. در ادامه با تعدادی از بهترین گل زن های فوتبال ایران آشنا می شوید.

علی دایی

علی دایی با 109 گل زده در مسابقات ملی مختلف، برترین گل زن فوتبال ایران به شمار می رود. علی دایی  (زاده ۱۴ بهمن ۱۳۴۸ ) بازیکن فوتبال بازنشستهء تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس است که علاوه بر بازی در لیگ برتر ایران، سابقه حضور در لیگ‌های ستارگان قطر، امارات و بوندس‌لیگا آلمان را هم در کارنامه دارد.

علی دایی

کریم باقری

کریم باقری زاده ۱ اسفند ۱۳۵۲ در تبریز بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است. او سابقهء بازی در تیم‌های تراکتور سازی تبریز، کشاورز، آرمینیا بیله‌فلد، النصر، چارلتون، السد و پرسپولیس را دارد. باقری با ۵۰ گل ملی، دومین گلزن برتر تیم ملی ایران شناخته می‌شود

کریم باقری

سردار آزمون

سردار آزمون (زاده ۱۱ دی ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم برای بایر لورکوزن و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند. او در عرصه ملی در تمامی رده‌های سنی تیم ملی به میدان رفته‌است و اکنون بهترین گلزن در ترکیب تیم ملی ایران است. آزمون سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران است.او در ۶۸ بازی ملی ۴۱ گل برای خود به ثبت رسانده است.

سردار آزمون

جواد نکونام

جواد نکونام (زاد ۵ آذر ۱۳۵۹) بازیکن بازنشسته و مربی فوتبال اهل ایران است. وی با حضور در ۱۵۱ بازی ملی، رکورددار بیش‌ترین بازی ملی در تیم ملی فوتبال ایران است. جواد نکونام با به ثمر رساندن 39 گل ملی، یکی از گلزن های  برتر فوتبال ایران به شمار می رود.

جواد نکونام

علی کریمی

علی کریمی (زاده ۱۷ آبان ۱۳۵۷) بازیکن بازنشستهء فوتبال اهل ایران است. علی کریمی با 38 گل ملی، چهارمین گل زن برتر فوتبال ایران است.

علی کریمی

کریم انصاری فرد

کریم انصاری‌فرد (زاده ۱۴ فروردین ۱۳۶۹، اردبیل) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال اومانیا در لیگ دسته اول قبرس بازی می‌کند. این بازیکن با 25 گل زده در بازی های ملی یکی دیگر از برترین گل زن های فوتبال ایران به شمار می رود.

کریم انصاری فرد

مهدی طارمی

مهدی طارمی بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال پورتو در لیگ برتر فوتبال پرتغال و تیم ملی ایران بازی می‌کند. طارمی در باشگاه پرسپولیس در دو فصل ۹۵–۱۳۹۴ و ۹۶–۱۳۹۵ آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران شد. او در فصل ۹۶–۱۳۹۵ بهترین بازیکن لیگ برتر فوتبال ایران شناخته شد. طارمی در بازی های ملی 21 گل را به نام خود ثبت کرده است.

مهدی طارمی

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر