شناسه خبر: ۳۷۸۲
لینک کوتاه کپی شد

درآمد کریستین رونالدو | پردرآمدترین ورزشکار جهان

کریستیانو رونالدو پر درآمدترین ورزشکار جهان در 2023

کریستیانو رونالدو با 136 میلیون یورو در رتبه نخست پردرآمدترین ورزشکاران جهان در سال 2023 قرار گرفت.

کریستین رونالدو
ترین تاپ:

کریستیانو رونالدو بازیکن فوتبال و فوق ستاره پرتغالی النصر عربستان است. کریستیانو رونالدو با عبور از سد لیونل مسی، به عنوان پردرآمدترین ورزشکار جهان در سال ۲۰۲۳ شناخته شد. نشریه اقتصادی فوربس مطابق روال همه‌ ساله، فهرست برترین ورزشکاران جهان از نظر کسب درآمد را منتشر کرده که طی آن کریستیانو رونالدو، برنده ۵ توپ طلای فوتبال جهان با ۱۳۶ میلیون دلار درآمد سالانه برای نخستین بار در ۶ سال گذشته در صدر این جدول جا گرفته.

رونالدو پائیز گذشته و بعد از مدتی نیمکت‌نشینی در ترکیب منچستر یونایتد اختلافات خود با اریک تن هاخ، سرمربی هلندی، و مشکلاتش با باشگاه را علنی کرد. بعد از مصاحبه جنجالی دیگر امکان باقی ماندن در اولدترافورد منتفی شد تا ستاره سابق رئال مادرید با قراردادی وسوسه‌انگیز و هنگفت عازم پایتخت عربستان شود و پیراهن طلایی النصر را به تن کند. 

کریستین رونالدو

حضور برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در فوتبال آسیا از نظر ورزشی مسلماً یک نقطه افول در کارنامه حرفه‌ای قهرمان جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ به حساب می‌رفت اما درآمد سرسام‌آور رونالدو از باشگاه النصر و در واقع از صندوق سرمایه‌گذاری عمومی  عربستان او را به پردرآمدترین ورزشکار در سرتاسر جهان تبدیل کرد.

مسی و رونالدو

در رده‌بندی کلی پردرآمدترین ورزشکاران جهان، بعد از کریستیانو رونالدو (۱۳۶)، لیونل مسی (۱۳۰) و کیلیان امباپه (۱۲۰)، نوبت به لبران جیمز، امتیازآورترین بسکتبالیست تاریخ NBA می‌رسد. او در سال گذشته مجموعاً ۱۱۹.۵ میلیون دلار درآمد به دست آورده. کانلو آلوارس،  ستاره ۳۲ ساله و همیشه برنده بوکس با درآمد ۱۱۰ میلیون دلاری در سال گذشته جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده. داستین جانسون (۱۰۷) و فیل میکلسون (۱۰۶)، ستاره‌های گلف در رده‌های ششم و هفتم جا گرفته‌اند؛ استفن کری، گارد گلدن استیت واریرز، با ۱۰۰.۴ میلیون دلار، دومین بسکتبالیست پردرآمد دنیاست و راجر فدرر با ۹۵ میلیون دلار در رده بعدی قرار گرفته.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر