شناسه خبر: ۷۰
لینک کوتاه کپی شد

لیست پرطرفدارترین ورزش های جهان، معرفی پرطرفدارترین ورزش های جهان

پرطرفدارترین ورزش های جهان را بشناسیم | لیست ورزش های محبوب و پرطرفدار در دنیا

ورزش یکی از پرطرفدارترین سرگرمی‌های دنیاست. اگر دوست دارید با ورزش هایی که بیشتر از همه طرفدار دارند آشنا بشوید، با ما همراه باشید.

پرطرفدارترین ورزش های جهان

پر بازدید

ترین تاپ:

ورزش یکی از پرطرفدارترین سرگرمی‌های دنیاست که افراد در سراسر جهان آن را به عنوان سرگرمی، بخشی از زندگی روزمره و یا حتی حرفه خود دنبال می‌کنند. امروزه در همه دنیا رشته‌های ورزشی متفاوتی وجود دارند که طرفدار فراوانی پیدا کرده‌اند. در میان این رشته‌های ورزشی برخی از آنها طرفداران بیشتری پیدا کرده و در لیست پرطرفدارترین ورزش‌ های جهان قرار گرفته‌اند. در این مطلب با پرطرفدارترین ورزش‌ های جهان آشنا می‌شوید.

1. فوتبال

ورزش فوتبال با 4 میلیارد هوادار، پرطرفدارترین ورزش حال حاضر دنیاست. آغاز فوتبال معاصر در انگلستان بود، در آنجا توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد و سپس به سایر نقاط جهان پراکنده شد. بیش از هر قاره دیگر، این ورزش در اروپا و امریکا محبوبیت دارد. این ورزش با دو تیم 11 نفره بازی می شود.

 

فوتبال

2. کریکت

ورزش کریکت با 2.5 میلیارد بعد از فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش جهان شناخته می شود. این ورزش وسط دو تیم 11 نفره است که هر تیم تلاش می کند بیشترین امتیاز را بدست بیاورد. این ورزش در متسعمره های سابق انگستان همچون پاکستان، هند، سریلانکا، بنگلادش و استرالیا محبوبیت زیادی دارد.

کریکت

3. هاکی روی چمن

ورزش "هاکی" Hockey ورزشی محبوب و پرطرفدار است که توانسته چیزی در حدود ۲ میلیارد هوادار در سطح جهان به خود اختصاص دهد. عمده حامیان این ورزش در اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا هستند. ورزش هاکی روی چمن برای اولین بار در انگلستان و صده‌ی ۱۸۰۰ میلادی پا به عرصه گذاشت.

این ورزش شباهت زیادی به فوتبال دارد، با این تفاوت که بازیکنان به جای پاهایشان، باید با استفاده از چوب، توپ را هدایت کنند.

4. تنیس

طرفداران این ورزش بالغ بر 1 میلیارد نفر در دنیا تخمین زده شده اند. ین ورزش متشکل از دو تیم با یک یا دو بازیکن است که بازیکنان با استفاده از راکت های تنیس توپ را به زمین حریف در پشت تور ضربه میزنند.

تنیس

5. والیبال

سرچشمه اصلی این بازی در اروپای غربی و امریکای شمالی دیده می شود و طبق تخمین هایی که زده می شود، این ورزش 900 میلیون هوادار دارد. والیبال قهرمانی جهان قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رویداد والیبال پس از بازی‌های المپیک است که هر چهار سال یک بار با شرکت تیم‌های ملی والیبال مردان و زنان برتر دنیا در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود

6. تنیس روی میز

تنیس روی میز از یک حوزه نفوذ جهانی برخوردار است و حدود 875 میلیون طرفدار دارد. این ورزش مدرن شامل دو تا چهار بازیکن است و با استفاده از راکت ها و یک توپ سبک بازی می کنند. این ورزش در کشورها سودان، کره جنوبی و چین بازی می شود.

7. بسکتبال

این ورزش با 825 میلیون طرفدار در سراسر دنیا و نفوذ جهانی توسط دکتر جیمز ناسمیت و در سال 1891 در شهر ماساچوست امریکا اختراع شد. این ورزش با دو تیم 5 نفره بازی می شود که گل را در پرتاب توپ به حلقه ای با ارتفاع 10 پایی از سطح زمین تعریف می کند.

بسکتبال

8. بیسبال

این ورزش بالغ بر 500 میلیون هوادار دارد و دارای بالاترین میزان محبوبیت در ایالات متحده ، کارائیب و ژاپن است. این ورزش با توپ و چوب بیسبال بازی می شود که شامل دو تیم 9 نفره در هر کدام است که در زدن ضربه توپ و فیلدینگ تلاش به کسب امتیاز دارند.

9. راگبی

حوزه اصلی نفوذ این ورزش در نگلستان و کشورهای مشترک المنافع بوده، و برآورد جهانی از طرفداران این ورزش 475 میلیون نفر است. این ورزش توسط دو تیم متشکل از 15 بازیکن برای هر تیم بازی می شود که برای کسب امتیاز به توپ در انتهای خط پایانی ضربه میزنند یا پاس می دهند.

راگبی

10. گلف

طبق آماری که تخمین زده می شود بازی گلف 450 میلیون نفر هوادار در جهان دارد. اصالت این بازی به اروپای غربی، خاورمیانه و آمریکای شمالی بازمی گردد ، سبک امروزی این بازی در اسکاتلند آغاز شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر