شناسه خبر: ۳۹۱۸
لینک کوتاه کپی شد

پل معلق | اولین پل معلق شیشه ای جهان | پل معلق هیر اردبیل

پل معلق اردبیل، اولین پل تمام شیشه ای و قوسی شکل در جهان + ویدیو و تصاویر

پل معلق هیر اردبیل اولین پل معلق شیشه ای در جهان است که بر روی صخره های سنگی شهر هیر واقع در استان اردبیل ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. همراه ما باشید تا عکس و فیلم های این پل معلق زیبا را ببینید.

اولین پل معلق شیشه ای
ترین تاپ:

اولین پل معلق شیشه ای جهان در ایران ساخته شد. بر روی صخره های سنگی شهر هیر واقع در استان اردبیل اولین پل معلق شیشه ای جهان ساخته و بهره برداری شد. این پل قوسی که اولین پل معلق شیشه ای جهان است در 23 کیلومتری شهر اردبیل واقع شده است. در ادامه در مورد این پل معلق بیشتر بدانید.

هیر؛ اولین پل قوسی شکل معلق شیشه ای در جهان

با تلاش مهندسین ایرانی، "نخستین پل قوسی شیشه ای معلق جهان" بر روی صخره های سنگی شهر هیر واقع در استان اردبیل ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. استان اردبیل با داشتن چهار پل معلق، طی سال های اخیر به عنوان استان پل های معلق ایران شناخته می شود. شهرستان هیر در 23 کیلومتری جنوب شهر اردبیل واقع شده و یکی از قطب های گردشگری استان اردبیل است.

پل معلق شیشه ای

پل معلق شیشه ای

این پل ترکیبی از ورقه های شیشه ای و لمینیت است که توسط مهندسین محلی طراحی شده و با قطعات شیشه ای و کابل های فلزیِ تولید شده در داخل کشور اجرا شده است. پل معلق هیر در مساحت 20 هکتار و به طول 200 متر و عرض 120 سانتی متر ساخته شده است. همچنین ارتفاع این پل از سطح زمین 100 متر می باشد.

 

پل معلق شیشه ای

پل معلق شیشه ای

این پل که از ورقه های شیشه ای منحنی ساخته شده، دو تپه را در ناحیه هیر بهم متصل می کند که به دلیل داشتن زیبایی های طبیعی سرسبز، میراث فرهنگی و مردمان مهمان نواز شهرت دارد. پل هیر دارای امکاناتی از جمله زیپ لاین، بانجی جامپینگ و زمین بازی کودکان خواهد بود. گفته می شود پل هیر اولین پل قوسی شیشه ای در جهان است.

پل معلق شیشه ای

پل معلق شیشه ای

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر