شناسه خبر: ۴۰۵۵
لینک کوتاه کپی شد

گرمترین کشورها | داغ ترین سرزمین های دنیا | داغ ترین جاهای دنیا

10 تا از داغ ترین کشورهای جهان با دمای غیر قابل باور!

داغ ترین کشورهای جهان برای افرادی که علاقه ای به آب و هوای گرم ندارند بسیار سخت و آزار دهنده هستند. در ادامه این کشورها را ببینید.

داغ ترین کشورهای جهان
ترین تاپ:

داغ ترین کشورهای جهان، در سراسر دنیا سرزمین هایی هستند که بالاترین دما و داغ ترین آب و هوا را دارند. اگر از آن دسته افراد هستید که عاشق گرما یا آب و هوای گرم نیستید، داغ ترین کشورهای جهان می تواند برای شما آزار دهنده باشد. در ادامه می توانید 10 تا از داغ ترین کشورهای جهان را بشناسید.

تابستان داغ و غیرمنتظره در نیوانگلند ربطی به این کشورها ندارد و اگر فکر می‌کنید ساحل غربی (West Coast) یا امریکا هم با تابستان داغشان می‌توانند در این فهرست جای گیرند در اشتباه هستید. این کشورها از نظر گرما و دما به طرز باورنکردنی شدیدا داغ هستند.

برخی از این اقلیم‌ها آن قدر داغ هستند که حتی می‌توانند مردم را با خطرات جدی رو به رو کنند. اگر به دلایلی هوس سفر به کشورهای داغ را کرده‌اید، شاید بخواهید یکی از این کشورها را در فهرست گردش‌های خارجی خودتان قرار دهید.

۱۰- مکزیک

مکزیک

شاید تعجب نکنید که مکزیک هم در این فهرست جای گرفته است زیرا مناطق وسیعی از بیابان‌های خشک و بی‌آب و علف دارد. البته، همه مکزیک بیابانی نیست بلکه این زمین‌های خشک بیشتر در مناطق دورافتاده‌ای که افراد کمی به آنجا سفر می‌کنند واقع شده‌اند.

۹- سودان

سودان

ثبت دمای ۵۰ درجه‌ سانتی‌گرادی هوا در سودان چیزی نیست که باعث حیرت شما شود. این دما بالاترین دمای ثبت‌شده در این کشور است.

۸- سومالی

سومالی

سومالی گاهی به دمای بالاتر از ۳۷ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد که تا این حدش بدون شک اتفاق افتاده است.

۷- هند

هند

کشور هند یک مرتبه به دمای ۵۰ درجه سانتی‌گرادی رسید که واقعا آب و هوای خیلی آزاردهنده‌ای برای همه مردم هند بود.

۶- عمان

عمان

عمان با دمای ۴۹ درجه‌ سانتی‌گرادی رکورد بالاترین دما را در این کشور زد. اصولا در این فهرست هر دمای که بالاتر از ۳۷ درجه سانتی‌گراد باشد دردسرساز و آزاردهنده به شمار می‌رود.

۵- عراق

عراق

کشور عراق در گرم‌ترین دما به ۵۵.۴ درجه سانتی‌گراد رسیده است. این دمایی است که بدون شک هیچ کسی اصلا دلش نمی‌خواهد از خانه بیرون برود و بسوزد.

۴- الجزایر

الجزایر

الجزایر کشور دیگری است که می‌تواند به دمای بالاتر از ۳۷ درجه سانتی‌گراد برسد و این دما برای فصلی که در آن باید سرگرم شد اصلا مناسب نیست.

۳- عربستان سعودی

صحرای عربستان صعودی

دمای هوا در کشور عربستان سعودی به نزدیک ۴۹ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد و در سال ۲۰۱۰ دمای هوای ۵۲ درجه سانتی‌گرادی نیز در این کشور به ثبت رسید.

۲- اتیوپی

صحرای اتیوپی

دالول در اتیوپی یکی از داغ‌ترین نقاط دنیاست که متوسط دمای آن به دمای ۳۴.۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد اما دما در برخی از زمان‌های روز تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد هم بالا می‌رود.

۱- لیبی

داغ ترین

لیبی در داغ‌ ترین دمایش به حدود ۵۷.۸ درجه سانتی‌گراد هم رسیده است که این دمای شدیدا داغ برای تحریکات پوستی و آفتاب‌سوختگی کافیست. احتمالا تا الان با خودتان تصور می‌کنید که کار کردن در چنین دمایی چقدر می‌تواند وحشتناک باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر