شناسه خبر: ۳۰۳
لینک کوتاه کپی شد

گیاه آپارتمانی خوش یمن | گیاه خوش شانسی

این 9 گیاه آپارتمانی برایتان خوش شانسی می آورد + عکس

در این مقاله با 9 گیاه آپارتمانی خوش یمن آشنا می شوید که اگر در خانه از این گیاهان نگه داری کنید خوش شانسی به شما رو می آورد.

گیاهان آپارتمانی
ترین تاپ:

همیشه اکثر مردم برای اینکه حسی از طبیعت به خانه بیاورند، انواع گیاه آپارتمانی را در خانه نگه می دارند. اما اطلاعی از انرژی این گیاهان ندارند. در بین انواع گیاه آپارتمانی برخی از آنها به عنوان گیاهان خوش یمن شناخته می‌شدند و تعدادی از گیاهان هم به باور برخی، حامل انرژی منفی بودند. در این مقاله می‌خواهیم 9  گیاه آپارتمانی خوش یمن که به باور برخی از مردم شانس و خوشبختی می‌آورند را به شما معرفی کنیم. با ترین تاپ همراه باشید.

۱. درخت پاچیرا یا درخت پول

گیاه آپارتمانی

پاچیرا، یک درختچه کوچک آپارتمانی است که ساقه‌های آن بهم گره می‌خورد. شکل ظاهری این درختچه بسیار زیبا و جذاب است. داستان نام‌گذاری این درختچه هم بسیار شنیدنی است. در زمان‌های دور مرد فقیری آرزوی ثروت‌مند شدن را در سر داشته است. او در راه برگشت به خانه به بوته گیاه جالب و عجیبی برخورد می‌کند.

این مرد، دیدن این گیاه را یک نشانه خوب تلقی می‌کند و تصمیم می‌گیرد آن را با خود به خانه ببرد. بعدها با فروش بذرهای این درخت به ثروت زیادی می‌رسد. دانه‌های این گیاه امروزه کاربرد اقتصادی و خوراکی زیادی دارد. این درخت بیشتر در کشورهای ژاپن و چین نگه‌داری می‌شود اما معمولا ژاپنی‌ها اعتقاد بیشتری به ثروت‌آوری این گیاه دارند.

در اصول فنگ‌شویی هم معمولا به این جمله اعتقاد دارند که نگه‌داری از گیاه باعث جذب ثروت و شانس و موفقیت می‌شود. همان‌طور که گفتیم، ساقه‌های این گیاه بهم بافته می‌شود. اگر ۳ الی ۵ ساقه این گیاه بهم بافته شوند، نشانه جذب ثروت و خوش‌یمنی است.

گیاهان آپارتمانی مناسب اتاق خواب

۲. گیاه بامبو جزو گیاهان خوش شانسی

گیاه آپارتمانی

گل بامبو، چندین سال متمادی به عنوان گلی با نماد موفقیت، خوشبختی و ثروت شناخته می‌شود. به‌همین علت هم اکثر مردم به این گیاه، گیاه خوش شانسی می‌گویند. این اعتقاد به خوش‌شانسی گل بامبو از زمان‌های خیلی دور و دوره چین باستان وجود داشته است. در قانون فنگ‌شویی، نگهداری از هر تعداد از شاخه‌های بامبو به‌عنوان یک نماد خاص شناخته می‌شود و مفهوم منحصر به فرد خود را دارد.

  1. مثلا یک شاخه بامبو به معنای وجود رفاه و غنی بودن در زندگی است. معمولا هم یک شاخه از این گل را به کسانی که کسب و کار نوپا دارند، هدیه می‌دهند.
  2. دو شاخه بامبو نشانه ابراز عشق و علاقه است.
  3. سه شاخه گل بامبو به معنی سه عامل پیشرفت، ثروت و عمر طولانی است.
  4. چهار شاخه از این گل در چین نشانه خوبی ندارد چون معتقدند که چهار شاخه می‌تواند نشانه مرگ باشد.
  5. پنج شاخه بامبو باعث آمدن ثروت به زندگی شده اما این ثروت از نوع پول نیست.
  6. شش شاخه بامبو نشانه موفقیت است.
  7. هفت شاخه بامبو سمبل سلامتی است.

3. گل ارکیده

گیاه آپارتمانی

طبق اصول فنگ‌شویی، ارکیده یکی از انواع گیاه خوش شانسی است که بسیار زیباست و نگهداری از آن در منزل خوش‌یمن است. این گیاه گل‌دار جزو زیباترین گیاهان نیز هست. ارکیده از خواص بی‌نظیری هم چون جذب خوش‌بختی، ثروت و عشق برخوردار است.

گل ارکیده قابلیت رهاسازی اکسیژن در شب را دارد که همین امر باعث ایجاد یک خواب خوب برای افراد می‌شود. این گل می‌تواند روابط کنونی شما را نیز تقویت کند و شانس پیدا کردن یک عشق واقعی یا شریک زندگی را افزایش دهد.

معرفی 5 گیاه آپارتمانی مقاوم

4. گیاه شمعدانی جزو گل و گیاه خوش یمن

گیاه آپارتمانی

رنگ قرمز در فنگ‌شویی سمبل عشق و ثروت است. گل شمعدانی دارای گل‌های پهن قلبی شکل است و برگ‌های نرمی دارد. گل‌های این گیاه نیز به رنگ قرمز است که این ویژگی برای خوش یمن بودن در فنگ‌شویی بسیار مهم است. نگه‌داری از این گل بسیار راحت است و علاقه بسیاری به نور و رطوبت دارد. برای آبیاری به این گیاه توجه کنید که در فصول سرد نباید زیاد آن را آبیاری کنید زیرا باعث پوسیدگی ریشه گل می‌شود.

5. گیاه یشم

گیاه آپارتمانی

گیاه یشم گیاه خوش شانسی است که طول عمر زیادی دارد و می‌تواند حتی تا چندین دهه به رشد و نمو ادامه دهد. این گیاه را می‌توان به مقدار دل‌خواه در خانه نگه‌داری کرد. علاوه بر آن گیاه یشم می‌تواند باعث جذب ثروت و خوش‌شانسی شود. اگر دوستان و اطرافیان شما، کسب و کاری را به‌تازگی راه‌اندازی کرده‌اند؛ انتخاب گل یشم می‌تواند یک گزینه مناسب برای هدیه دادن باشد.

6. اسپاتی فیلوم

گیاه آپارتمانی

اسپاتی فیلوم یکی از گیاهان تصفیه‌کننده هواست که سمومی مانند بنزن و فرمالدئید را از هوا می‌زداید. به طور کلی عده‌ای بارو دارند که این گل می‌تواند حال آدم‌ها را از درون بهتر کند. در واقع اسپاتی را به عنوان گلی که انرژی منفی را می گیرد یا گل انرژی زا می‌شناسند. اسپاتی یا گل صلح به آوردن صلح و دوستی و آشتی هم معروف است. همچنین این گل با تصفیه کردن هوا در بهبود سلامت تاثیر زیادی می‌گذارد. هرچه سلامت انسان بیشتر باشد در کارش پیشرفت می‌کند که همین برایش ثروت و خوشبختی بیشتری به ارمغان می‌آورد. از این رو اسپاتی فیلوم به عنوان گیاهی که با خود ثروت به همراه می‌آورد هم شناخته می‌شود.

7. گیاه فیکوس الاستیکا

گیاه آپارتمانی

گیاه فیکوس یکی دیگر از گیاهان خوش یمن است که برای کمک به تصفیه هوا و ایجاد تعادل در محیط زندگی خود انتخاب کنید. فنگ شویی می گوید که گونه فیکوس الاستیکا ثروت ، رفاه و خوش شانسی را به خود جلب می کند.

گیاه فیکوس الاستیکا یکی از انواع مختلف فیکوس تراس داخلی است. گیاهان فیکوس زینتی دارای برگهای بیضوی ضخیم بزرگی هستند که می توانند در طیف وسیعی از رنگها قرار داشته باشند. برخی از انواع فیکوس الاستیکا دارای برگهای سبز براق ، برخی دارای برگهای زرد رنگ و سفید یا کرم سفید و انواع دیگر حتی دارای برگهای قرمز هستند.

قرار دادن یک سری گلدان فیکوس الاستیکا به صورت استراتژیک می تواند به ایجاد یک محیط طبیعی و بدون استرس در یک اتاق کمک کند. گیاه فیکوس داخل گلدان بین 6 تا 10 فوت (180 – 300 سانتی متر) رشد می کند و برای اتاق های کوچک یا ادارات کاملا مناسب است.

در فنگ شویی گفته می شود که گیاهانی با برگ های گرد مانند گیاه فیکوس الاستیکا با انرژی مثبت رابطه مستقیم دارند.

8. سانسوریا

یکی دیگر از گیاهان سرسخت، سانسوریا است. سانسوریا جزو گیاهان تصفیه کننده هواست. اگر می‌خواهید انرژی منفی را از خانه خود دور کنید؛ گیاه سانسوریا را در خانه نگه‌داری کنید.

سانسوریا

9. اکالیپتوس

گیاهی انرژی زا که با رایحه‌ی خوش، باعث ایجاد حس مثبت در شما می‌شود. این گیاه هوا را تصفیه می‌کند. و همچنین می‌توانید از زیبایی آن انرژی زیادی بگیرید. اکالیپتوس دارای خواص دارویی زیادی است.

اکالیپتوس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر