شناسه خبر: ۳۸۲۹
لینک کوتاه کپی شد

پیرترین موجود زنده | پیرترین حیوان زنده جهان | پیرترین موجود زنده دنیا در خشکی

جشن تولد 191 سالگی پیرترین حیوان زنده دنیا + ویدیو و تصاویر

این موجود زنده که به عنوان پیرترین حیوان زنده شناخته شده است حالا 191 سالگی اش را جشن گرفتند.

پیرترین موجود زنده خشکی
ترین تاپ:

پیرترین حیوان زنده روی خشکی لاک پشتی به نام جاناتان است که حالا 191 ساله شده است. پیرترین حیوان زنده خشکی در جنوب اقیانوس اطلس زندگی می کند و حالا حس بویایی و بینایی خود را از دست داده است. در مورد پیرترین حیوان زنده خشکی در ادامه بیشتر بخوانید.

مراقبان «جاناتان» پیرترین حیوان زنده در خشکی، تولد 191 سالگی این لاک پشت کهنسال را در جزیره «سنت هلنا»  جشن گرفتند. این لاک پشت کهنسال مدت کوتاهی پس از مرگ ناپلئون به دنیا آمد. «جاناتان» پیرترین حیوان زمینی زنده در دنیاست که حتی به‌عنوان قدیمی‌ترین گونه لاک‌پشتی در جهان ثبت شده است. او از گونه لاک‌پشت‌های غول‌پیکر با طول عمر متوسط حدود ۱۵۰ سال محسوب می‌شود.

پیرترین موجود زنده خشکی

هرچند سن دقیق جاناتان مشخص نیست، اما شواهد نشان می‌دهد این لاک‌پشت حداقل ۵۰ ساله بود که در سال ۱۸۸۲ از سیشل (کشور جزیره‌ای در قاره آفریقا) به جزیره سنت هلن در جنوب اقیانوس اطلس آورده شد و در همین جزیره ۱۹۱ سالگی خود را جشن گرفت. طبق گفته سازمان رکوردهای جهانی گینس، این موجود زنده پیرترین حیوان زمینی در تمام دنیاست و حتی ممکن است بیشتر از اینها سن داشته باشد.

پیرترین موجود زنده خشکی

یکی از دامپزشکان به گینس گفت: «برخلاف اینکه جاناتان حس بویایی و بینایی خود را در اثر آب مروارید از دست داده است، اما اشتهای او همچنان زیاد است.» این حیوان یک بار در هفته با میوه و سبزیجات توسط یک تیم اختصاصی (با دست) تغذیه می‌شود. این تغذیه علاوه بر تأمین کالری مورد نیاز، محرک‌های ضروری متابولیسم، مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب، را برای او فراهم می‌کند.

پیرترین موجود زنده خشکی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر