شناسه خبر: ۳۸۸۰
لینک کوتاه کپی شد

بزرگترین دست و پا | بزرگ ترین دست و پای دنیا

بزرگترین دست و پای جهان را این خواهر و برادر دارند + تصاویر

جوانی 34 ساله رکورد بزرگ ترین دست و پای جهان در یک فرد زنده دنیا را بدست آورد و خواهرش نیز این رکورد را در بین زنان کسب کرد.

بزرگترین دست و پای جهان
ترین تاپ:

برخی افراد با ویژگی هایی متولد می شوند بسیار از انسان های عادی متمایز می شوند و رکوردشان در گینس ثبت می شود. بزرگترین دست و پای جهان را یک برادر و خواهر دارند. بزرگترین دست و پای جهان در ابتدا متعلق به محمد 34 ساله است که کف دست هایش بزرگتر از یک بشقاب است. در بین زنان بزرگترین دست و پای جهان را خواهر محمد دارد. در ادامه در مورد این دو خواهر و برادر بیشتر بخوانید.

این موضوع در مورد خواهر و برادر مصری به نام محمد و هدی شحاته وجود دارد. قد این خواهر و برادر با هم ۴۱۴.۴ سانتی متر (۱۳ فوت ۷ اینچ) است - تقریباً به اندازه یک اتوبوس دو طبقه در لندن!

محمد ۳۴ ساله با دست‌هایی بزرگتر از یک بشقاب، با ۳۱.۳ سانتی متر (۱۲.۳۲ اینچ) رکورد پهن‌ترین کف دست در یک فرد زنده (مرد) را به دست آورد. علاوه بر این، او وسیع‌ترین طول بازوی یک فرد زنده (مرد) به اندازه ۲۵۰.۳ سانتی‌متر (۸ فوت ۲.۵ اینچ) را دارد.

بزرگ ترین دست و پای جهان

هدی، خواهر محمد نیز در سه ویژگی منحصر به فرد رکوردشکنی کرده است:

  • بزرگترین پا‌های یک فرد زنده (زن) - ۳۳.۱ سانتی متر (۱ فوت ۱.۰۲ اینچ)
  • بزرگ‌ترین دست‌های یک فرد زنده (زن) - ۲۴.۳ سانتی‌متر (۹.۵۶ اینچ)
  • طولانی‌ترین بازوی یک فرد زنده برای یک زن - ۲۳۶.۳ سانتی متر (۷ فوت ۸.۴ اینچ)

کنزی دفروی، داور رکورد‌های جهانی گینس، با خواهر و برادر‌ها در کلینیکی در مصر ملاقات کرد تا اندازه‌گیری‌های آن‌ها را انجام دهد. دکتر خالد عماره، پروفسور جراحی ارتوپدی، و دکتر محمود ال شاپکی و دکتر محمد نور، کادر پزشکی او به او کمک کردند.

هر دو خواهر و برادر با مادرشان، خانم روحی، در روستایی کوچک که ۹۰ دقیقه از قاهره فاصله دارد زندگی می‌کنند. اعتقاد بر این است که آن‌ها یک تومور خوش خیم در غده هیپوفیز خود دارند که باعث تولید بیش از حد هورمون‌های رشد می‌شود.

بزرگ ترین دست و پای جهان

هدی در ژانویه ۱۹۹۱ به دنیا آمد و دوران کودکی او عادی بود، تا اینکه در سن ۱۲ سالگی متوجه شد که رفته رفته از همسالانش بلندتر می‌شود. به همین ترتیب، رشد غیر عادی محمد نیز در حدود سن ۱۲ سالگی شروع شد. قد او بلندتر شد و دست‌ها و بازوانش همچنان و مداوم رشد کردند.

بزرگ ترین دست و پای جهان

هدی و محمد هر دو هنوز در حال افزایش قد هستند و ممکن است لازم باشد تحت عمل جراحی قرار گیرند تا رشد آن‌ها در اسرع وقت متوقف شود، مانند سلطان کوسن بلندترین مرد زنده از ترکیه. در سال ۲۰۱۲، سلطان در دانشگاه ویرجینیا تحت عمل جراحی قرار گرفت تا بیماری آکرومگالی را درمان کند. این بیماری زمانی ایجاد می‌شود که تومور خوش خیم غده هیپوفیز هورمون رشد را بیش از حد تولید کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر