شناسه خبر: ۴۱۹
لینک کوتاه کپی شد

بهترین بازی های دسته جمعی | بازی‌های گروهی خلاقانه | معرفی بازی گروهی

محبوب ترین بازی های دسته جمعی که خوراک دورهمی هاست!

در این مقاله بهترین بازی های دسته جمعی را معرفی کرده ایم تا در دورهمی های دوستانه بازی کنید و لذت ببرید.

بازی های دسته جمعی
ترین تاپ:

انجام بازی های دسته جمعی و گروهی ضمن آنکه یکی از تفریحات ثابت خانواده‌های ایرانی در دورهمی ها و شب نشینی‌ها محسوب می‌شود، یک حرکت فوق العاده برای بهبود روابط خانوادگی و ایجاد صمیمیت بیشتر بین اعضای فامیل و خانواده است. انتخاب بازی های دسته جمعی که به سلیقه همه جور در بیاد کمی سخت است. در این مقاله بهترین بازی های دسته جمعی را معرفی می کنیم.

بازی دور

بازی دور

برای انجام بازی دو جمع حداقل 4 نفره نیز کفایت می‌کند. برای اجرای این بازی دسته جمعی باید یک زمان‌سنج داشته باشید. همچنین لازم است، یک سری کارت که روی هر کدام تعدادی کلمه نوشته شده است، آماده کنید. باید دوبه‌دو روبه‌روی یار خود بنشینید، به نوبت یک کارت بر‌دارید و بدون اشاره مستقیم به سوژه، از مشخصات آن برای یار خود می‌گویید تا او بتواند حدس بزند. سرعت در این بازی حیاتی است و نباید مقدار زمان باقی مانده در لحظه توضیحات شما صفر شود. تعداد کلمات پاسخ داده شده و سرعت عمل شرط برنده شدن در این بازی است. همچنین می‌توانید به جای تهیه کارت و استفاده از زمان‌سنج، از اپلیکیشن این بازی در موبایل استفاده کنید و به راحتی این بازی را در جمع خانواده و دوستان خود اجرا کنید.

 

بازی دورهمی مافیا

بازی نام آشنا مافیا را همه می‌شناسند، یک بازی فوق العاده با تم جاسوسی که طرفداران خاص خود را دارد. در این بازی گروهی و دورهمی افراد در دو گروه شهروند و مافیا در مقابل یکدیگر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در این بازی مهیج مهارت هوش هیجانی بازیکنان به چالش کشیده می‌شود، کنترل احساسات، مدیریت خشم، استدلال و انالیز رفتار از جمله مهارت‌هایی است که در این بازی به چالش کشیده می‌شود.

اساس بازی مافیا مخفی بودن نقش‌ها و گمانه زنی به بازیکنان می‌باشد. بازی دورهمی مافیا بیشتر برای بزرگسالان و نوجوانان پیشنهاد می‌شود. روند و قوانین مافیا در تمامی بازی های آن یکی است مگر این که با ایجاد نقش‌های متفاوت کمی تغییر در روند بازی ایجاد شود و بازی به چالش کشیده شود. برای انجام مافیا می‌توانید از بازی فکری شب مافیا یا بازی شهروند و مافیا نیز استفاده کنید، در این مجموعه از بازی نقش‌های بازی و مسئولیت آن‌ها، روش و قوانین بازی کاملا واضح و مشخص است.

بازی فریاد در سکوت

تا به حال در همهمه استادیوم تختی، بین هزاران طرفداری که تیم مورد علاقه‌یشان را تشویق می‌کنند گیر افتاده‌اید؟ حرف زدن با دوستتان در این شرایط دقیقا همان چیزی است که‌ این بازی به شما می‌آموزد.

قبل از معرفی این بازی دسته جمعی بگذارید برندگان بی قید و شرط این بازی را به شما معرفی کنیم. دانش آموزان دبیرستانی که در سکوت مطلق تمام نمره‌های بیست دوران تحصیل را حتی در فاصله بیست متری از هم کلاسی نابغه خود می‌گرفتند، آن‌ها بی شک اساتید زبردست این بازی هستند. تا به ‌اینجا احتمالا هدف بازی را متوجه شده‌اید! بله درست متوجه شده‌اید. منظور ما لب خوانی است.

بازی مشاعره

مشاعره یکی دیگر از بازی های گروهی و خانوادگی می‌باشد که برای بزرگسالان جذابیت بیشتری دارد. با این حال مشاعره تفریح ثابت برخی از گروه نوجوان علاقه‌مند به شعر و ادبیات می‌باشد. مدت زمان مشاعره با توجه به سطح توانایی های بازیکنان ممکن است کوتاه یا بسیار طولانی باشد.
اگر مشاعره و به یاد آوردن ابیات و اشعار کاربلد هستید برای افزایش جذابیت مشاعره می‌توانید با تعیین موضوع ، حساسیت بازی را بیشتر کنید و فضا را رقابتی و هیجان انگیز کنید.

 

بازی جرات یا حقیقت

همانطور که انتظار می‌رود، یکی از بازی های گروهی بزرگسالان یعنی جرات یا حقیقت را در گروه «بازی های دورهمی ترسناک» طبقه بندی می‌کنیم؛ چرا که این بازی در عین سرگرم کنندگی، می‌تواند بهترین دوستی‌ها و صمیمی‌ترین پیوندها را به سادگی از هم جدا کند! روش بازی اینطور است که یک بطری (ترجیحا شیشه‌ای) را روی یک سطح صاف قرار داده و سپس افراد دور آن بصورت دایره‌وار می‌نشینند. یک نفر بطری را می‌پرخاند و پس از توقف آن از حرکت، فردی که انتهای بطری به سمت او نشانه رفته، از فردی که سر بطری به سمت اوست سوالی در مبحث جرات یا حقیقت می‌پرسد.

بازی جرات حقیقت

برای بالا بردن هیجان می‌توانید قانون محدودیت «دو بار انتخاب جرات یا حقیقت بصورت پشت سرهم» را در بازی اعمال کنید. بهتر است پیشاپیش خود را برای حقایقی که قرار است در پایان بازی از آن‌ها با خبر شوید، آماده کنید! جرات یا حقیقت یکی از پرحاشیه‌ترین بازیهای چند نفره دورهمی محسوب می‌شود. بازی جرات حقیقت در میان مسابقه گروهی آخرین بازی معرفی شده بوده  است که میتوانید نظر خود را در خصوص بازی های معرفی شده باما در میان بگذارید.

  • بازی پانتومیم

پانتومیم یکی از بهترین انواع بازی گروهی در خانه می‌باشد که سر و صدای بسیاری بین خانواده‌ها پیدا کرده است و به یکی از ثابت‌ترین بازی ها در دورهمی های خانوادگی و شب نشینی تبدیل شده است. در پانتومیم مهارت برقراری ارتباط غیرکلامی، نقش آفرینی، کدگذاری وتمرکز پرورش می‌یابد. کلیت بازی پانتومیم حدس زدن یک مفهوم، یک عبارت یا کلمه می‌باشد که با گرفتن اطلاعات کدگذاری شده باید رمز گشایی شود.

بازی پانتومیم

برای جذاب تر کردن بازی پانتومیم بهتر است، بازی در قالب دو گروه انجام شود تا با ایجاد فضای رقابتی، هیجان بازی افزایش یابد. علاوه‌براین برای بالا بردن کیفیت بازی پیشنهاد می‌شود این بازی در چند مرحله و با فاکتورهای مختلف انجام شود. به عنوان مثال برای موضوعات مختلف و میزان سخت بودن کلمه امتیازهای مختلف لحاظ شود.

یا در یک دور از بازی پانتومیم از طریق نقاشی کشیدن اجرا شود یا یک مرحله از بازی را به پانتومیم سرعتی اختصاص دهید. کلی ایده‌های جذاب و خلاقانه در بازی پانتومیم قابلیت اجرایی دارند که این بازی را همواره غیر تکراری و منعطف پذیر می‌کنند

  • اسم روی پیشانی، بازی خانوادگی با کاغذ

در این بازی افراد حاضر جلوی یک نفر قرار می‌گیرند و او باید قابلیت حدس خوبی داشته باشد. برای انجام این بازی، بازیکنان بر روی کلمه‌ای خاص به توافق می‌رسند، آن را روی کاغذ کوچکی می‌نویسند و بر پیشانی فرد انتخاب شده می‌چسبانند.

حالا او باید مثل یک بازی بیست سوالی سوال بپرسد تا کلمه نوشته شده روی کاغذ روی پیشانی را حدس بزند. برای اینکه بازی بیشتر مفرح و گاه خنده‌دار شود، خوب است کلمه انتخابی مضمونی طنز داشته باشد یا یادآور خاطره‌ای خاص مربوط به طرف مقابل باشد.

  •  نقاش نابینا

این بازی برای جمع خانواده بسیار مناسب است. زیرا فقط به چهار نفر شرکت کننده نیاز دارد. ابتدا باید دو گروه دو نفره تشکیل دهید و از بین خود و هم‌گروهی‌تان مشخص کنید، کدام یک نقاش ماهرتری هستید. یک نفر یک تصویر در دست دارد و فرد دیگر یا همان نقاش، باید کاغذ سفید و قلم آماده کند. فردی که تصویر در دست دارد، بدون اشاره مستقیم باید خصوصیات تصویر را برای نقاش توصیف کند تا هم‌گروهی او بتواند حدس بزند سوژه چیست و تصویرش را بکشد. در نهایت یکی از این دو گروه دو نفره که تصویرگری زیباتری داشته‌اند، برنده خواهند شد.

بازی نقاش نابینا

  • حق نداری بخندی، بازی شب نشینی

بازیکنان در این بازی خنده دار گروهی به صورت دایره‌ای می‌نشینند. هر بازیکنی در نوبت خود باید به فرد کناری خود نگاه کند و بخندد تا او هم مجبور به خندیدن شود. طرف مقابل باید سعی کند نخندد، زیرا در صورت خندیدن بازنده می‌شود. برنده نهایی کسی است که اصلا نخندد و تا آخر بازی اخراج نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر