شناسه خبر: ۲۴۱۲
لینک کوتاه کپی شد

رنگ مو | انواع رنگ مو

می خوای موهات رو رنگ کنی؟ من تکنیک های رنگ مو رو بهت یاد میدم

رنگ مو انواع مختلفی داره که هر کدوم ویژگی خاص خودشون رو دارند. درباره این ویژگیا چیزی می دونین؟ ما بهتون میگیم.

رنگ مو

پر بازدید

این روزها چقدر به ترند رنگ مو توجه می کنید و چقدر درباره اونا اطلاعات دارید؟ شما تو هر آرایشگاهی که برین اگر بگین قصد دارین موهاتونو رنگ کنید انواع رنگ مو رو جلوتون میذارن تا یکیو انتخاب کنین. خب حالا فرقشون چیه؟ ما بهتون میگیم. برای اینکه درباره انواع رنگ مو اطلاعات بیشتری داشته باشین با ما همراه باشین.

هایلایت مو

یکی از رایج‌ترین تکنیک‌ها در رنگ مو است که در میان خانم‌ها طرفداران بسیاری دارد. به زبان ساده هایلایت مو یعنی در میان موهای تیره، رگه‌های روشن ایجاد کنیم. هایلایت را ممکن است با فویل یا کلاه انجام دهند. در این حالت مو به‌صورت منظم و با الگویی خاص تقسیم‌بندی‌شده و از ریشه تا انتهای ساقه، رنگ روشن روی مو زده می‌شود.

رنگ مو

در روش هایلایت با کلاه دسته نامنظم مو از منافذ کلاه خارج شده و با رنگ دلخواه رنگ می‌شوند. تقریباً رنگ هایلایت چند درجه روشن‌تر از رنگ موی سر انتخاب می‌شوند؛ دلیل آن هم دیده‌شدن رنگ روشن در میان موهای تیره است. در روش هایلایت با فویل، دسته بزرگ‌تری از مو برداشته شده و روی فویل‌های مستطیلی که بلندتر از طول مو هستند با برس رنگ می‌شوند. سپس آرایشگر فویل را بسته و در نهایت، تکه‌های روشن در میان موهای تیره‌تر خودنمایی می‌کنند.

بیبی لایت

بیبی لایت نوعی لایت طبیعی تر و نامحسوس‌تر از هایلایت است. شیوه انجام بیبی لایت همانند هایلایت بوده و از ریشه تا نوک مو روشن می‌شود با این تفاوت که در بیبی لایت دسته‌های مو بسیار باریک و نزدیک به هم انتخاب می‌شوند. به همین دلیل است که این نوع لایت بر روی مو بسیار وقت‌گیر است اما کاملاً ارزش وقت‌گذاشتن را دارد. این نوع های‌لایت به دلیل جوان‌تر نشان‌دادن چهره، بسیار پرطرف‌دار است.

رنگ مو

 

بالیاژ

بالیاژ یک واژه فرانسوی به معنی جارو کردن است. این روش رنگ کردن مو در واقع نوعی هایلایت بدون استفاده از فویل بوده که بدون نظم و قاعدة خاصی انجام می‌شود. اصولاً بافاصله زیاد از ریشه مو شروع می‌شود و هرچه به سر مو می‌رسد، هایلایت ها پر تر و روشن‌تر می‌شوند. بالیاژ را می‌توان روی موها با هراندازه ای انجام داد. از بالیاژ برای سامبره و آمبره مو هم استفاده می‌کنند که در ادامه تفاوت آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

رنگ مو

این سبک از رنگ مو محدودیت سنی ندارد و دختران جوان تا زنان مسن می‌توانند موهای خود را بالیاژ کنند. افرادی که دارای سفیدی مو هستند، بسیار راحت می‌توانند با این تکنیک سفیدی موهای خود را بپوشانند.

آمبره

رنگ مو

تکنیک آمبره و بالیاژ مو شاید در ظاهر شبیه به هم باشند اما تفاوت‌هایی دارند. در هایلایت مو به روش آمبره ریشه مو همیشه تیره‌تر است و به‌تدریج به سمت نوک مو روشن‌تر می‌شود. برای ایجاد این حالت باید قسمت پایینی موها را دکلره کنیم سپس آن ها را با رنگ موی دلخواه خود رنگ کنیم. در تکنیک بالیاژ فقط سایه ملایم و روشن روی مو ایجاد می‌شود که می‌تواند به‌صورت آزادانه و بدون فویل انجام شود و به دکلره در قسمت پایین مو نیازی نیست

سامبره

از دیگر انواع سبک رنگ مو به سامبره می‌توان اشاره کرد که نسخه‌ی ملایم‌تر آمبره بوده و سایه‌های روشن با کنتراست کمتری دارد. یعنی به جای اینکه سر موها، دو تا سه درجه روشن‌تر شوند، فقط «یک» درجه سایه‌ی روشن‌تر روی موها زده می‌شود. در این روش نیز همچون روش آمبره، رنگ تیره از ریشه‌ها شروع شده و هر چه به ساقه می‌رسیم، رنگ مو روشن‌تر می‌شود. با این تفاوت که این روشن شدن موها ملایم‌تر صورت می‌گیرد.

رنگ مو

این مدل لایت یا رنگ مو مخصوص کسانی است که آنچنان حوصله آرایشگاه رفتن و رنگ کردن مداوم مو را ندارند؛ زیرا تمام آن یکپارچه بلند شده و دیگر لازم نیست نگران رنگ تیره‌ی ریشه‌ی موهایشان باشند. در این سبک رنگ مو، موهای شما با رشد ریشه، همچنان شیک و جذاب به نظر خواهد رسید. توجه داشته باشید که در تکنیک هایلایت موی سامبره، موها از رنگ مثلاً قهوه‌ای تیره، روشن و روشن‌تر می‌شوند اما هرگز به بلوند سفید نمی‌رسند.

کالر ملتینگ

رنگ مو

کالر ملتینگ یعنی ذوب شدن رنگ‌ها در هم که برای جوانان انتخابی عالی به شمار می‌آید. این روش تقریباً شبیه آمبره و سامبره است با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر در آن استفاده می‌شود. در این روش لزوماً از رنگ تیره به سمت رنگ روشن نمی‌رویم. یعنی می‌توانید از هر رنگی در ریشه شروع و به هر رنگی در ساقه برسید. به عبارتی همه چیز به سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر