شناسه خبر: ۶۴۱
لینک کوتاه کپی شد

زنگ زدن گوش | وز وز کردن گوش | درمان زنگ زدن گوش

چرا گوش زنگ میزند؟! | درمان وزوز و زنگ زدن گوش چیست؟

هنگام زنگ زدن گوش بدن شما درحال گفتن چیزی به شماست. همیشه یه سیستم بدنتان گوش دهید و به دکتر مراجعه نمایید.

گوش
ترین تاپ:

احتمالا شما هم شنیده اید که میگویند هنگام وزوز و زنگ زدن گوش کسی جایی دارد درمورد شما حرف میزند! هنگام زنگ زدن گوش شما کسی  راجع به شما صحبت نمی کند گوش شما سعی دارد با زنگ زدن چیزی را به شما بگوید! میخواهید بدانید زنگ زدن گوش سعی در گفتن چه چیزی دارد؟ با ما باشید!

علت زنگ زدن گوش چیست؟

صدای بلند

کسانی که با ابزارهای پر سر و صدا کار می‌کنند و یا به طور معمول موسیقی با صدای بسیار بلند پخش می‌کنند، خود را در معرض خطر ابتلا به وزوز گوش قرار می‌دهند. اما می‌توانید برای محافظت از خود در برابر صدمات، گام‌هایی بردارید. اگر بیرون از منزل می‌دوید، میزان صدای موسیقی خود را به نصف برسانید و حتی هنگام استفاده از دستگاه چمن‌زن، از محافظ شنوایی استفاده کنید.

 

افزایش بیش از حد موم گوش

غالباً، تجمع موم طبیعی گوش به نام "سرومن" می‌تواند گوش‌های شما را مسدود کرده و باعث شود صداهایی که وجود ندارند، را بشنوید. موم باید فقط توسط پزشک برداشته شود. پس از بیرون آمدن، وزوز گوش از بین می‌رود.

کسانی که با ابزارهای پر سر و صدا کار می‌کنند و یا به طور معمول موسیقی با صدای بسیار بلند پخش می‌کنند، خود را در معرض خطر ابتلا به وزوز گوش قرار می‌دهند

 

پیر شدن

فرایند پیرشدن، که می‌تواند باعث تخریب حلزون یا قسمت‌های دیگر گوش شود.

 

بیماری منییر

بیماری منییر، که گوش داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

استرس

از نظر فنی، استرس عاطفی یک دلیل نیست؛ اما مانند تقویت کننده صدا در گوش شما عمل می‌کند. اگر چیزی درست پیش نرود، در پایان روز متوجه خواهید شد که وزوز گوشتان بلندتر است. کافئین نیز تأثیر مشابهی دارد. خوشبختانه متخصص شنوایی شما می‌تواند با استراتژی‌هایی به شما کمک کند تا علائم کاهش یابند. سهم بخش مشاوره، در مسئله زنگ زدن گوش، بسیار زیاد است.

 

انواع وزوز گوش

وزوز از لحاظ شدت و نوع متفاوت است. برخی افراد وزوز را به‌­صورت صدای سوت­‌مانند با فرکانس بالا توصیف می­‌کنند، اما برخی دیگر آن را صدایی شبیه صدای زنبورها و یا صدای سرخ شدن کره در ماهیتابه توصیف می‌کنند. عده­‌ای نیز وزوز را به­‌صورت صدایی ضربه­‌ای با همان ریتم ضربان قلب خود می­‌شنوند که به آن وزوز گوش ضربانی می­‌گویند.

 

روش های درمان زنگ زدن گوش

حذف موی گوش

حذف موی گوش آسیب دیده می تواند علائم زنگ گوش را کاهش دهد. 

درمان وضعیت رگهای خونی بیماری های مرتبط با عروق ممکن است برای درمان مشکل به دارو، عمل جراحی یا درمان دیگر نیاز داشته باشد. 

 

تغییر داروهای شما

اگر یک دارو علت زنگ گوش باشد، پزشک ممکن است توصیه به توقف یا کاهش دارو یا تغییر در داروهای دیگر داشته باشد.

 

شیوه زندگی

اغلب، زنگ گوش نمی تواند درمان شود. بعضی افراد، با این حال، به آن عادت کرده اند. برای بسیاری از افراد، تنظیمات خاصی باعث می شود که نشانه ها کمتر ناراحت کننده باشند. این راهنمایی ها ممکن است کمک کند.

 

اجتناب از تحریک کننده های احتمالی

قرار گرفتن در معرض چیزهایی که موجب افت صدا می شود را کاهش دهید.نمونه های معمول شامل صدای بلند، کافئین و نیکوتین است.پوشش سر و صدا در یک محیط آرام، یک فن، موسیقی نرم و یا استاتیک رادیویی کم حجم ممکن است به نوبه خود به گوش آسیب برساند.

 

مدیریت استرس

استرس می تواند ضایعات قلبی را تشدید کند.مدیریت استرس، چه از طریق آرامش درمانی، بیوفیدبک یا ورزش، ممکن است شرایط را بهتر کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

  • احمدنوری هستم از مازندران ارسالی در

    سلام شبتان بخیر؛ یه سئوال ذهنم را مدتهاست که مشغول کرده اینکه از قدیم الایام؛ پیران با تجربه به
    من و امثال من آموخته اند که گفته شد زمانی که گوش سمت راست به صدا درآمد نشانه خیریت وخبرخوش واگر هم سمت چپ صدای وزوز گوش آمده‌است علتش شریت یا خبر ناگوار

ارسال نظر