شناسه خبر: ۳۲۳۵
لینک کوتاه کپی شد

علائم بارداری | عجیب ترین علائم بارداری

8 تا از عجیب ترین علائم بارداری که تا حالا نشنیدی!!

اینجا قراره 8 تا از عجیب ترین علائم بارداری که ممکنه به نظر نیاد ولی نشانه وجود بچه باشه رو بهت معرفی کنیم.

علائم بارداری

پر بازدید

ترین تاپ:

یه سری از علائم بارداری هستن که دیگه عادی و شدن و همه میدونن که اینا علائم بارداری هستن ولی امروز تو این بخش از سلامت ترین تاپ قراره 8 تا از علائم بارداری که ممکنه براتون یکم جالب و عجیب یه نظر برسن رو معرفی میکنیم. حتماتا پایان مطلب همراهمون باشین.

جالب ترین علائم بارداری

1_ آب دهان‌تان زیاد شده است

تجمع زیاد بزاق دهان که به آن پتیالیسم گراویداروم نیز می‌گویند، همراه با تهوع و استفراغ است. هنوز معلوم نیست چرا چنین اتفاقی می‌افتد اما بعضی از زنان باردار حتی لازم است مدام دستمال به دست بگیرند و آب دهان زیادشان را کنترل کنند.

تو دوران بارداری چی بخوریم تا خیالمون از سلامت جنین راحت باشه

2_غذا‌ها در دهانتان مزه فلز مانند می‌دهند

در اوایل بارداری، غذا‌ها می‌توانند ترش‌مزه و فلزمانند به نظرتان برسند؛ پدیده‌ای که به آن dysgeusia یا نارسایی چشایی می‌گویند. مصرف غذا‌های اسیدی یا شستن دهان و دندان با نمک یا جوش شیرین بعد از مسواک زدن می‌تواند مزه‌ی فلزمانند یا ترش ناخوشایند را کاهش دهد.

3_ صاحب یک منگوله پوستی شده‌اید

اسکین تگ‌ها یا همان منگوله‌های پوستی، ضایعات گوشتی روی پوست هستند که طی بارداری به دلیل تغییراتی در سطح هورمون‌ها یا افزایش وزن، در هر جایی از بدن می‌توانند ایجاد شوند. منگوله‌های پوستی اغلب بعد از زایمان ناپدید می‌شوند.

4_ لثه‌هایتان دردناک شده‌اند

تغییرات در رژیم غذایی و سطح هورمون‌ها می‌تواند باعث دردناک شدن و خونریزی لثه‌ها طی بارداری شود که به آن بیماری لثه در بارداری می‌گویند. این بیماری لثه خود به خود برطرف خواهد شد؛ اما می‌توانید درد و ناراحتی لثه را با رعایت بیشتر بهداشت دهان و با ملایم مسواک زدن تسکین دهید.

خانم های بین 40 تا 50 سال چگونه می توانند باردار شوند؟

5_ آبریزش بینی پیدا کرده‌اید

تقریباً ۲۰ درصد از خانم‌های باردار با رینیت بارداری و علائمی مانند آبریزش بینی و عطسه مواجه می‌شوند. این علائم ناخوشایند موقتی هستند و می‌توانند با راهکار‌های معمولی مانند استفاده از دستگاه رطوبت‌ساز، اسپری بینی و ضداحتقان‌ها کنترل شوند.

6_ حس بویایی‌تان ناگهان قوی‌تر شده است

زنان باردار ممکن است دارای حس بویایی حساس‌تر و قوی‌تری شوند که به آن هایپراوسمیا می‌گویند. این حساسیت خصوصاً نسبت به بوی عطر، قهوه، بنزین یا غذا‌های فاسد بیشتر خواهد بود. خوشبختانه هایپراوسمیا موقتی بوده و معمولاً بعد از سه ماهه اول بارداری برطرف می‌شود.

7_ هوس خوردن مواد غیرخوراکی می‌کنید

بعضی از خانم‌های باردار این طور می‌گویند که تمایل به خوردن نشاسته ذرت، برنج خام، گچ، صابون و فلز دارند. این هوس غذایی که به نام ویار معروف است معمولاً نسبت به خوردن مواد غیرخوراکی است. اگر ناگهان چنین تمایلی در شما ایجاد شده است حتماً به پزشک مراجعه کنید.

درباره دیابت بارداری و علائم آن چقدر می دانید؟

8_ دچار تنگی نفس می شوید

طی مراحل اولیه بارداری، تغییرات در سطح هورمون‌ها می‌تواند باعث تنگی نفس شود. برای بهبود تنفس در دوران بارداری، وضعیت بدنی‌تان را به طور مناسبی حفظ کرده و تکنیک‌های تنفس آگاهانه را تمرین کنیدّ

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر