شناسه خبر: ۳۸۵
لینک کوتاه کپی شد

پریود مردانه | علائم و نشانه های پریود در مردان

آیا مردها هم پریود می شوند؟ | مهم ترین علائم پریود مردانه

مطمئنا برای شما هم جالب خواهد بود که بدانید مردها هم پریود می شوند! درباره علائم پریود مردانه نمی دانید؟ پس حتما بخوانید.

پریود مردانه

پر بازدید

ترین تاپ:

پریود مردانه یا عارضه بدخلقی مردانه (IMS) به شرایطی گفته می‌شود که سطح هورمون‌ها (به خصوص تستسترون) در مردان بالا و پایین شده و باعث بروز علائم روانی مشابه با سندرم پیش از قاعدگی خانم‌ها (PMS) مثل افسردگی، ‌تحریک‌پذیری و اضطراب می‌شود. پریود در مردان با خونریزی همراه نیست و تنها به علت مشابهت علائم با PMS به آن قاعدگی مردانه یا پریود مردانه می‌گویند.  اینجا درباره پریود مردانه یا سندروم تحریک‌پذیری مردانه صحبت میکنیم.

برای درمان علائم IMS در مردان می‌توان از پزشک، سکس تراپیست و روانشناس کمک گرفت. نکته مهم این است که اگر خونریزی را تجربه می کنید بهتر است بدانید که این خونریزی نشانه پریود مردانه نیست و باید از یک پزشک مشاوره بگیرید.

 

پریود مردانه از چند سالگی آغاز می‌شود؟

 این سندروم در همه مردان اتفاق می‌افتد. اما دوره اوج آن در آقایان سنین بین 45 تا 50 سالگی است. در این سن میزان تستوسترون در بدن کاهش یافته و به همین دلیل IMS هم بیشتر در این سن دیده و یا احساسات ناشی از آن دیده می‌شود.

زمان دقیق پریود مردانه

بسیاری از افراد این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا پریود مردانه هم مانند قاعدگی زنانه زمان مشخصی دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پریود مردانه در هر زمانی از ماه یا روز، بسته به میزان تستوسترون بدن، رخ می‌دهد. بنابراین IMS مانند پریودی زنانه سیکل مشخصی ندارد.

بنابراین این سیکل در هر مردی نسبت به مرد دیگر متفاوت است و نمی‌توان زمان دقیق و مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

درد قاعدگی خیلی اذیتت میکنه؟ این دمنوش های گیاهی آرومت میکنه !

دلیل پریود مردانه چیست؟

پریودی مردانه به دلیل کاهش سطح تستوسترون در بدن مردان اتفاق می‌افتد. بنابراین در هر زمانی از ماه یا روز که میزان تستوسترون بدن به کمترین حد خود می‌رسد، پریود مردانه هم اتفاق می‌افتد و نشانه‎های آن بروز می‌کند. 

علائم پریودی در مردان

پریود مردانه با علائم و نشانه‌های خاصی بروز می‌کند و با مشاهده آن‌ها می‌توان تا حدودی به وجود سندروم تحریک پذیری مردانه پی برد.

مهم‌ترین علائم در چرخه قاعدگی اقایان موارد زیر هستند:

افسردگی

ایجاد حالت افسردگی، ناامیدی و بی‌حوصلی که در برخی از روزهای ماه رخ می‌دهد، یکی از علائم پردیود مردانه است. این احساس افسردگی پس از طی دوره IMS به پایان می‌رسد و کاهش می‌یابد.

عصبانیت و پرخاشگری

قاعدگی در مردان با عصبانیت و پرخاشگری هم همراه است. در واقع فرد در پی تجربه افسردگی و بی‌حوصلگی عصبانیت و پرخاشگری را هم تجربه می‌کنند. آن‌ها نسبت به اتفاقات و شرایط، عصبانیت بیشتری را تجربه می‌کنند.

اضطراب زیاد

از دیگر علائم سندروم تحریک پذیری مردانه اضطراب زیاد است. زمانی که IMS بروز می‌کند، اضطراب زیاد هم در فرد به‌وجود می‌آید.

کاهش میل جنسی

بسیاری از مردان همراه با سندروم تحریک پذیری مردانه کاهش میل جنسی را هم تجربه می‌کنند. این کاهش میل جنسی در مردان یکی از مهم‌ترین علائم پریود مردانه است.

نکات ضروری رعایت بهداشت در دوران قاعدگی

کاهش اعتمادبه‌نفس

شاید برایتان جذاب باشد که بدانید IMS باعث کاهش اعتماد‌به‌نفس می‌شود. مردان در این دوران به شدت اعتمادبه‌نفس خودشان را از دستمی‌دهند و احساس ناکارآمدی در آن‌ها به‌وجود می‌آید.

خستگی زیاد

خستگی هم از دیگر نشانه های پریود مردانه است که بسیاری از آقایان آن را در این دوران احساس می‌کنند. بنابراین در بسیاری از موارد می‌بینید که خستگی بیش‌ازحدی در مردان بروز می‌کند.

گیج بودن

گیجی هم از دیگر علائم پریود مردانه به شمار می‎رود. در حقیقت برخی از مردان احساسی شبیه به گیجی را تجربه می‌کنند این احساس به این شکل است که فرد حس نارکارآمدی در برخورد با موقعیت‌ها و فعالیت‌هایشان دارد.

زنان این علائم خطرناک را جدی بگیرند

زودرنجی و حساسیت بیش‌ازحد

زودرنجی و حساسیت بیش‌ازحد به عنوان یکی از علائم قاعدگی در اقایان است. مردان در این دوران عموما نسبت به موقعیت‌های مختلف، اتفاقات و کارها، حساسیت بیشتری را هم تجربه می‌کنند و زودرنجی بیشتری ایجاد می‌شود.

باید این نکته را در نظر بگیرید که لزوما همه این علائم به صورت یکجا در فرد بروز نمی‌کنند و هر کسی آن را به شیوه‌ای مختلف و با توجه به شرایط خود آن را تجربه می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

 • معرفت فرزانه ارسالی در

  هروقت جیب مردان خالی و بدهکار بیاد جلو در بدهکار مردان پریود میشه
  هروقت بچه کار نداشته باشه از پدر پول خواست پریود میشه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام متن نتون خوبه چرا خانمها میل جنسی شون کم می شود ودیر ارزا می شوند

  • ثنا ارسالی در

   میل جنسی در خانمها بستگی به سن و مقداری هم وراثت دخیل است اکثزا بعد اراینکه یاعسه میشوند وگاهی هم بعضی از خانمها جوان هستند ولی انها طبع و مزاج شان سرد و دیر به ارگاسم میرسند

 • محسن ارسالی در

  همه دردها ی طرفعم گرسنگی صد طرف

 • علی ارسالی در

  خانمها خودمختار هستند

 • ناشناس ارسالی در

  سلام.من الان که درخدمتتونم درحاله پریودیه مردانه بسرمیبرم.چون زنم کنارم نیست تمامه هورمونهایی بدنم ازتوچشمام داره میزنه بیرون ودری هم بدترازاین نیستکه برایه مسعله ی مردانگی نشه کاری کرد...

ارسال نظر