شناسه خبر: ۴۰۳۵
لینک کوتاه کپی شد

بهترین مواد غذایی برای پف زیر چشم | بدترین مواد غذایی برای پف زیر چشم

بهترین و بدترین مواد غذایی موثر برای پف زیر چشم!

یکی از مواردی که بر پف زیر چشم تاثیر زیادی دارد، مواد غذایی است که استفاده می کنید. همراه ما باشید تا با این مواد غذایی آشنا شوید.

پف زیر چشم
ترین تاپ:

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که، صبح ها با پف زیر چشم از خواب بیدار می شوند، باید بدانید که جدا از کمبود خواب، تغذیه ی شما هم می تواند در این امر تأثیرگذار باشد. در ادامه از مواد غذایی ای خواهیم گفت که باعث پف زیر چشم می شوند. پس از آن با مواد غذایی مفید برای رفع پف زیر چشم آشنا خواهیم شد.

مواد غذایی کنسروی

مواد غذایی کنسروی سدیم بالایی در خود دارند که از آن در فرآیند کنسرو کردن استفاده می شود. این امر می تواند منجر به مشکلات پزشکی مختلفی شود که پف و ورم چشم ها تنها یکی از آن ها است. بنابراین تا حد امکان از مصرف مواد غذایی کنسروی پرهیز کنید و در صورت استفاده از آن ها، پیش از مصرف یا پخت و پز، آن ها را خوب آب بکشید تا سدیم آن ها کمتر شود.

پف زیر چشم

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی ماده ای به نام سولانین است که باعث التهاب و ورم می شود. بنابراین اگر دائماً با پف زیر چشم درگیر هستید، سعی کنید مصرف گوجه فرنگی را به حداقل برسانید. اگر پف زیر چشم تان کاهش یافت، معنایش این است که علت آن را پیدا کرده اید.

گوجه فرنگی

نان گندم

اگر به گندم، جو یا چاودار حساسیت دارید، یعنی به مشکل عدم تحمل گلوتن دچار هستید، به همین دلیل هر چه که با آن ها درست شده باشد می تواند شما را دچار نفخ و ورم کند. در اینصورت باید مصرف محصولات غذایی ای که از گندم درست شده اند را کنار بگذارید و به دنبال جایگزینی برای آن ها باشید.

نان گندم

لبنیات

عدم تحمل لاکتوز یکی از رایج ترین مشکلات پزشکی است. پژوهشگران تخمین زده اند به طور متوسط نزدیک به ۶۵ تا ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسالان دنیا به این مشکل دچارند. بنابراین اگر یکی از آن کسانی هستید که متابولیسم بدن شان میانه ی خوبی با محصولات لبنی ندارد، باید مصرف آن ها را کنار بگذارید تا گرفتار نفخ و ورم نشوید.

شیر

شکر

شکر یکی از التهاب آورترین مواد غذایی است. این ماده غذایی باعث ایجاد التهاب در سرتاسر بدن می شود اما این التهاب دور چشم ها مشهودتر است، چون پوست دور چشم نازک و در برابر ورم، آسیب پذیر است. به علاوه، محدود کردن مصرف قند و شکر یا حذف کامل آن ها فواید زیادی برای سلامتی دارد. قندهها یا شیرین کننده های مصنوعی هم از جهت ایجاد نفخ و ورم، همانگونه هستند.

شکر

فلفل چیلی

فلفل چیلی هم مانند گوجه فرنگی حاوی ماده ی سولانین است. اما جدا از سولانین، ماده ای به کاپسایسین هم وجود دارد که می تواند بافت های بدن را دچار سوزش و التهاب کند. و همین التهاب می تواند به راحتی دور چشم ها هم رخ دهد.

فلفل چیلی

جعفری

جعفری به کلیه ها کمک می کند از مایعات اضافه را از بدن دفع کند. بنابراین اگر صبح ها دائماً با پف زیر چشم درگیر هستید، سعی کنید این سبزی پرخاصیت را در تغذیه ی روزانه ی خود بگنجانید.

مواد غذایی

جو پرک شده

اگر پف زیر چشم به مشکلی دائمی برای شما بدل شده، می تواند جو پرک شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. یک دلیل پف زیر چشم می تواند یبوست باشد. جو پرک شده سرشار از فیبر است و به تسهیل اجابت مزاج کمک می کند، در نتیجه، پف زیر چشم ها کاهش می یابد.

مواد غذایی

آوکادو

با گذاشتن آوکادو بر روی چشم ها می توان پف آن ها را کاهش داد. یک عدد آوکادو را چند برش بزنید و برش ها را به مدت نزدیک به ۱۰ دقیقه روی چشم های خود بگذارید. یک علت پف زیر چشم می تواند کمبود ویتامین K باشد که آوکادو سرشار از آن است. تنها ۳۰ گرم آوکادو می تواند ۸ درصد از نیاز روزانه ی بدن به ویتامین K را تأمین کند. آوکادو برای از میان بردن سیاهی زیر چشم هم مفید است.

مواد غذایی

خیار

گذاشتن برش های خیار سرد بر روی چشم ها راه خوبی برای طراوت بخشیدن به چشم های خسته ی خود و از میان بردن پف زیر آن ها است. برش های خیار را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشم های خود بگذارید.

مواد غذایی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر