شناسه خبر: ۳۲۳۰
لینک کوتاه کپی شد

گورستان جن ها | ترسناک ترین گورستان ایران

گورستان جن ها، مخوف ترین گورستان در ایران + تصاویر

در چابهار، گورستانی وجود دارد که به گورستان جن ها معروف است. در ادامه دلیل این نام گذاری را بیشتر بخوانید.

گورستان جن ها

پر بازدید

ترین تاپ:

ترین تاپ: گورستان جن ها، مکانی مرموز در روستای تیس چابهار بدون شک یکی از عجایب گردشگری ایران است. این روستا قدمتی 2300 ساله داشته و داستان های زیادی در مورد روستا و گورستان جن ها نقل می شود. در ادامه در مورد گورستان جن ها که گاهی حتی با نام گورستان غول ها هم از آن یاد می شود بیشتر بخوانید.

ترسناک ترین گورستان ایران، گورستان جن های چابهار!

در یکی از روستاهای استان سیستان و بلوچستان، یک قبرستان ترسناک وجود دارد که به قبرستان جن ها معروف است؛ آنهم به دلیل وجود سنگ قبرهای عجیب و غریبی که هیچ شباهتی به سنگ قبر انسانها ندارد. از سایز این قبرها گرفته تا شکل و شمایل آنها. اگر شما تمایل دارید که واقعا به چنین مکان ترسناکی بروید، باید به روستای تیس، یکی از روستا‌های شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان سفر کنید.

گورستان جن ها

البته خود این روستا هم یک روستای باستانی و تاریخی به شمار می‌رود و همین موضوع باعث شده تا اسناد و مدارک باستانی بسیاری از دل این روستا به بیرون کشیده شود؛ یکی از این مدارک باستانی، قبرستان جن می‌باشد. به گفته بومیان این منطقه، این قبرستان ترسناک آنقدر عجیب و غریب و وحشتناک است که خود آن‌ها حتی از کنار این قبرستان هم رد نمی‌شوند.

 آدرس: سیستان و بلوچستان، چابهار،  300 متری غرب روستای تیس

علت نامگذاری گورستان جن تیس

اهالی روستای تیس این گورستان را متعلق به اجنه می‌دانند. قبرهای بزرگی که در دل کوه کنده شده‌اند، همچنین سر و صدایی که شب‌ها از آنجا شنیده می‌شود. مردم تیس را بر این باور رسانده است که این قبرها متعلق به آدمیزاد نیست به همین علت این قبرستان را با نام گورستان جن معرفی کرده‌اند

روستای آدم کوتوله های ایران، یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان + ویدئو

اسراری از «گورستان جن‌ها»؛

شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که چرا این قبرستان اصلا به قبرستان جن شهرت دارد؟ دلیل اصلی آن سنگ قبر‌های این گورستان است. سنگ قبر‌هایی که در این گورستان کاشته شده به گونه‌ای است که هیچ شباهتی به سنگ قبر‌های یک انسان ندارد.

گورستان جن ها

با اینکه با گذشته سالیان سال، بسیاری از این سنگ‌ها نابود شدند، ولی باز هم اثراتی از این سنگ قبر‌ها به چشم می خورد و آنقدری هست که بتوانیم حدس بزنیم اینجا قبلا یک گورستان بوده!

محلی های این منطقه معتقدند این گورستان محل زندگی جن ها بوده و وقتی هوا تاریک شود آن ها بر سر مزار مردگان ناله می کنند. عده زیادی گورستان روستای تیس را یکی از مکان های عجیب در ایران دانسته که تحقیقات در مورد آن را به دلیل اتفاقات خوفناک ناتمام گذاشته اند.

عجیب ترین سنگ قبر گورستان ترسناک جن

قسمت عجیب این قبرستان برمی گردد به یکی از قبر‌ها که طول و عرض زیادی دارد و با دیدن آن، سوالات فراوانی به ذهن انسان خطور می‌کند! این سنگ قبر ۲ متر و ۲۵ سانتیمتر طول و ۱۱۰ سانتیمتر عرض دارد. قطعا پس از متوجه شدن این موضوع، سوالات زیادی باید ذهن یک انسان کنجکاو را درگیر کند.

گورستان جن ها

مردمان محلی نتوانستند هیچ جوابی برای هیچکدام از این سوالات مطرح شده ارائه دهند و تنها جواب آن‌ها متصل شدن به جن و ارواح بود و برای همین این قبرستان را به عنوان قبرستان جن در ایران معرفی کردند.

7 تا از مرموزترین روستاهای ایران که ناشناخته موندن + عکس و آدرس

گورستان جن تیس شایعه یا واقعیت!

درباره گورستان جن عقایدی به شرح زیر مطرح است.

  • بعضی از مردم بر این باورند که جن‌ها شب‌ها در این گورستان گریه می‌کنند و صدای آنها به گوش می‌رسد، همچنین وجود سنگ قبرهای عظیم‌الجثه و کندن این قبرها با وسایل ابتدایی آن زمان چیزی غیر ممکن است، اینها باعث شده مردم باور کنند که این مکان واقعا گورستان جن‌ها است.
  • بعضی دیگر که مخالف این ایده هستند و این موضوع را شایعه و افسانه می‌دانند، آنها می‌گویند که قرار گرفتن گورستان جن در پایین کوه باعث وحشت مردم شده است، این عده از مردم  بر این باورند که گذشتگان از ترس گزند جانوران به مردگان خود، با سختی زیاد سنگ‌ها را  می‌کندند تا به مردگان احترام بگذارند.
  • بعضی دیگر معتقد هستند که این گودال‌ها محل جمع‌آوری آب در زمان‌های گذشته بوده است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر