شناسه خبر: ۴۰۳۰
لینک کوتاه کپی شد

عجیب ترین مغازه | مغازه عجیب در چین | عجیب ترین مغازه دنیا

عجیب ترین مغازه جهان؛ آویزان شده از ارتفاع ۱۲۰ متر + تصاویر

یک کابین کوچک چوبی که بر روی صخره‌ ای در ارتفاع 120 متر در جنوب چین قرار گرفته، نام عجیب ترین مغازه را به خود اختصاص داده است.

عجیب ترین مغازه
ترین تاپ:

عجیب ترین مغازه دنیا یک کابین کوچک بر روی یک صخره خوش منظره در جنوب چین قرار گرفته است. عجیب ترین مغازه دنیا در ابعاد دو متر مربع در ارتفاع 120 متر روی صخره ای آویزان شده است. عجیب ترین مغازه دنیا را در ادامه ببینید.

عجیب ترین مغازه دنیا در چین

یک کابین کوچک چوبی که بر روی صخره‌ای شیب‌دار در منطقه‌ای خوش منظره در جنوب چین قرار گرفته، نام ناراحت‌ترین مغازه را در این کشور، به خود اختصاص داده است. این مغازه‌ی دو متر مربعی در ارتفاع ۱۲۰ متری بالاتر از سطح زمین، به کوهنوردان منطقه دیدنی شینیوزای (Shiniuzhai) در استان هونان چین، نوشیدنی می‌دهد.

عجیب ترین مغازه

شینیوزای به خاطر چشم‌انداز تپه‌ای‌اش، که مناظر خیره‌کننده و طیف وسیعی از فعالیت‌های هیجان‌انگیز در کوهستان را ارائه می‌دهد، شهرت دارد. پل شیشه‌ای این منطقه که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شد، اولین پل با کف شیشه‌ای در چین بود. نام شینیوزای که در زبان چینی به معنی دهکده گاو سنگی است، از یکی از تپه‌ها الهام گرفته شده است که شکلی شبیه به پشت گاو دارد.

این مغازه در امتداد یک مسیر ۸۰۰ متری از طریق فراتا (Via ferrata: در ایتالیایی به معنای “راه آهنی”) واقع شده است؛ مسیری در امتداد کوهی است که از لنگر‌های فلزی و سایر سازه‌ها استفاده می‌کند که کوهنوردان می‌توانند هنگام صعود و عبور از مسیر‌های چالش‌برانگیز به آن بچسبند.

عجیب ترین مغازه

ناراحت‌ترین مغازه در چین که ساخت آن در سال ۲۰۱۸ یک سال طول کشید، سر و صدایی به پا کرد و پس از گزارش‌های اخیر در رسانه‌های دولتی که کاربران رسانه‌های اجتماعی چینی را مجذوب خود کرد، دوباره مورد توجه قرار گرفت.

رسیدن به قله شینیوزای حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد و هر کوهنورد می‌تواند یک بطری آب را به صورت رایگان از این مغازه دریافت کند. او افزود که کارکنان وظیفه دارند هر روز لوازم را به مغازه ببرند. کارکنان هر روز ده‌ها بطری نوشیدنی را در کوله پشتی خود به بالای تپه حمل می‌کنند که هر کدام بین ۵ تا ۷ یوان، کمتر از ۱ دلار فروخته می‌شود.

عجیب ترین مغازه

هونان، استانی محصور در خشکی با جمعیتی ۶۴ میلیون نفری است. همچنین محل پارک جنگلی ملی ژانگجیاجی است که به خاطر طبیعت منحصر به فردش و صخره‌های مرتفع‌اش معروف است که تصور می‌شود الهام‌بخش مناظر ماورایی در فیلم موفق جیمز کامرون، کارگردان «آواتار» در سال ۲۰۰۹ بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر